fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie dwufazowej metody

Dwufazowa metoda polega na tym, że na początku trzeba wykonać składowe części przestrzennego rodzaju elementy. Mają one postać płyt wielowymiarowych. Z nich kolejno należy zmontować w wytwórni przestrzenny prefabrykat. Podczas produkcji wykorzystuje się taśmową metodę. Zastosowanie znajduje tu także proces wibrowalcowania systemem o nazwie Kozłow (uprawnienia budowlane 2021).

Zastosowanie technologicznej zmechanizowanej linii

Na technologicznych liniach, które są w wysokim stopniu zmechanizowane wykonuje się ścienne oraz stropowe płyty. Występują one w konstrukcjach budynku masowo albo czasami mają charakter podstawowy. Wytwarza się je w oddzielonych nawach na produkcyjnej hali. Elementy, które występują w zdecydowanie mniejszych ilościach, typu nadproża, fundamentowe bloki, biegi schodowe itp. produkuje się stosując mniej zmechanizowaną linię produkcyjną. Znajduje się ona zazwyczaj w jednej z naw na hali produkcyjnej. Niektóre z rozwiązań przewidują zastosowanie uniwersalnych typów lin, które dopasowuje się do produkowania wybranych kilku elementów. Dane elementy produkuje się do momentu ich całkowitego wykończenia (testy uprawnienia budowlane).

Co oznacza określenie „fabryka domów”?

W naszym kraju przyjęto określenie „fabryka domów” (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Oznacza ona wytwórnię prefabrykatów, która zajmuje się produkowaniem wszystkich elementów podstawowych. Są one konieczne podczas budowy mieszkalnych budynków wykorzystując nowoczesne metody. Tak produkowane elementy są całkowicie wykończone. Na budowie należy je tylko zamontować i podczas montażu wykonać konieczne wykończeniowe prace. We fabrykach domów produkuje się wielkowymiarowe elementy, przede wszystkim wielkopłytowe. Dane różne typy elementów wykonuje się w określonych wcześniej ilościach, jakie są potrzebne do montażu mieszkalnego budynku.

Specjalny rodzaj agregatu

Podczas montowania płyt w wielkoprzestrzenne prefabrykaty korzysta się ze specjalnego rodzaju agregatu. Płyty podczas wykonywania tych prac układa się do wewnątrz od gładkiej strony. Agregat ten wykorzystywano w ZSRR. Składa się on z kilku elementów. Posiada poziomą ramę umieszczoną na szynach na wózku, dwie stałe pionowe ramy oraz dwie pionowe ruchome ramy. Agregat posiada także ruchome zaciski. Produkcja wielkoprzestrzennych prefabrykatów za pomocą dwóch faz wykorzystywana jest przy wytwarzaniu kilkuizbowych rodzajów elementów. Na tym etapie najlepszym rozwiązaniem jest dwuizbowy prefabrykat o wysokości równej 2,72 metry, szerokości 3,18 metra a jego długość wynosi 10,24 metrów. Za ich pomocą montuje się mieszkalne budynki o kilku kondygnacjach. Dwuizbowe prefabrykaty wykazują ciężar na poziomie 21,8 ton (programy do uprawnień budowlanych). Aby przetransportować takie elementy i zamontować na budowie potrzebny jest specjalny rodzaj ciężkich sprzętów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com