fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podstawowe – ogrzewanie podłogowe

To pierwsze zastosowanie, które przychodzi każdemu do głowy. Ogrzewanie elektryczne służy do kontrolowania temperatury w pomieszczeniach. Montowane jest w podłodze i wpływa na ilość ciepła i wilgotności w lokalach/pokojach. Składa się ono z różnego rodzaju elementów. Można zakupić takie z kabli grzewczych, specjalnych mat bądź folii. Takie ogrzewanie jest bezpieczne dla użytkowników, budownictwa i środowiska. Jego największe zalety to: energooszczędność, zmniejszenie kosztów ogrzewania, bezpieczeństwo i zmniejszenie ilości drobnoustrojów i różnego rodzaju alergii. (uprawnienia budowlane 2022)

Zastosowania ogrzewania elektrycznego
Zastosowania ogrzewania elektrycznego

Przeciwko zaparowaniu

Ogrzewanie elektryczne montuje się również na ścianach, najczęściej zaraz obok luster. Dzięki temu zapobiega się ich parowaniu w wilgotnych pomieszczeniach, np. w łazienkach. To świetna opcja, które oszczędza wiele nerwów i prac. Dzięki zmniejszonej ilości pary nie tylko w pomieszczeniu zawsze panuje przyjemna temperatura, ale dodatkowo mniej brudu i smug powstaje podczas użytkowania. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Specjalne ogrzewanie w zimę

W zimę wiele obiektów wymaga specjalnego ogrzewania. Takie elektryczne idealnie sprawdza się na dachach, boiskach sportowych, chodnikach, schodach czy podjazdach. Dzięki swojej sile zapobiegają one oblodzeniu, eliminują śnieg i lód, a całościowo przyczyniają się do zmniejszenia uszkodzeń. Oblodzone powierzchnie w dużej mierze przyczyniają się do groźnych wypadków. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Warto zwrócić uwagę nie tylko na zdrowie i życie ludzi, którzy mogliby zrobić sobie krzywdę na ośnieżonej powierzchni. Ogrzewanie elektryczne może również zapobiegać oblodzeniu rur czy rynien, a to zmniejsza koszty, które mogłyby powstać wskutek pęknięć czy innego rodzaju mechanicznych uszkodzeń.

Ochrona rur

W budynkach ogrzewanie elektryczne pełni jeszcze jedną ważną funkcję. Ochrania ono rury w instalacjach różnego typu. Przede wszystkim w tych: kanalizacyjnych, tryskaczowych, hydrantowych i wodociągowych. (program egzaminu na uprawnienia)

Częstym sposobem jest również wykorzystywanie ogrzewania w budynkach przemysłowych. W takim przypadku maty grzejne służą do utrzymywania określonej temperatury płynu w rurociągach z ciepłą wodą oraz w takich z płynami zawierającymi tłuszcze czy takimi o dużej lepkości. Często używa się do tego kabli samoregulujących, które zmieniają poziom ciepła emitowanego. Ich działanie jest zależne od temperatury otoczenia. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko przegrzewania i przepalania rur. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com