fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zarządzanie zespołem

Zarządzanie zespołem nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym. Wymaga od nas dużej dyscypliny, samozaparcia i wiedzy. Osoba nadzorująca pracę zespołu musi umieć wymagać, ale jednocześnie nagradzać. Musi być przyjacielem, ale również szefem.

zarządzanie zespołem
zarządzanie zespołem

Wszelkie prywatne doświadczenia z zarządzaniem zespołem lub sama praca w zespole jest zdecydowanie pomocna przy tworzeniu swojego wizerunku osoby zarządzającej. Nie każdy jest jednak do tego urodzony. Dużą przewagę maja tu osoby charyzmatyczne, ale spokojnie, wszystkiego można się nauczyć. Grunt to praktyka.

Uprawnienia budowlane a praca na stanowisku kierowniczym

Przykładem zespołowej pracy w odniesieniu do budownictwa jest oczywiście praca zarówno w biurze projektowym jak i na budowie. Osoba starająca się o zdobycie uprawnień budowlanych często zamierza pracować jako kierownik budowy lub szef zespołu projektowego. Uprawnienia budowlane zdecydowanie przybliżą Cię do takiego stanowiska. Zarządzanie zespołem polega w dużej mierze na synchronizacji pracy wielu osób. Osoba nadzorująca musi umieć zaplanować działania, tak aby uzyskać efektywny rezultat. Prowadzenie wszelkich działań musi być możliwie wydajne. W przypadku pracy na budowie ważne jest zapewnienie swoim podopiecznym bezpieczeństwa, czyli przestrzeganie warunków BHP. Często niestety o tym zapominamy, ze względu na rutynowość wykonywanych czynności. Zadaniem osoby nadzorującej jest sprawdzenie czy warunki bezpieczeństwa i higieny pracy są zachowane. Czy pracownicy przestrzegają konieczności stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Kierownik budowy powinien znać osoby z jakimi pracuje. Jest wówczas w stanie tak zaplanować pracę, aby uzyskać dobry efekt działań. Wie bowiem, że na wysokości nie należy wysyłać osób które mają lęk wysokości. Może się to bowiem skończyć wypadkiem i stanowić zagrożenie osób przebywających na niższych kondygnacjach. Dobry kierownik budowy potrafi tak zaplanować prace, aby nie było przestojów, aby jedna ekipa budowlana nie musiała czekać na zakończenie prac przez poprzedników.

Kierownik  budowy czy też szef zespołu projektowego, to nie tylko osoba z wykształceniem kierunkowym w danej branży. Dobry szef zespołu powinien znać się również na zarządzaniu oraz na psychologii człowieka.

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com