fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zalety uprawnień projektowych i wykonawczych

Uprawnienia  projektowe dają możliwość pracy w biurze projektowym. Praca ta charakteryzuje się określoną liczbą godzin, częstymi kontaktami z klientami. Zawód – kierownik budowy wiąże się z rożnymi godzinami pracy, tj. zdarzają się nawet późne godziny nocne, jednak można więcej zarobić w porównaniu z pracą w biurze projektowym. (program egzamin uprawnienia 2019) 

uprawnienia projektowe i wykonawcze
uprawnienia projektowe i wykonawcze

Uprawnienia wykonawcze- charakterystyka

Praca kierownika budowy wiąże się z wieloma obowiązkami jak również korzyściami. Aby uzyskać te uprawnienia, należy odbyć odpowiednie praktyki zawodowe. (testy 2019 uprawnienia).

Osoba taka kieruje procesem budowy, jak również robotami budowlanymi. Do podstawowych zadań leżących w jego kompetencjach należy prowadzenie dokumentacji budowy, geodezyjne wytyczenie obiektu, kierowanie budową obiektu zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę. Kierownik czuwa, aby wszystkie zalecenia wpisane do dziennika zostały zrealizowane. Sporą zaletą jest to, iż zawód ten wiąże się z możliwością szybkiego awansu i osiągnięcia stanowiska kierownika.( egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Praktyka zawodowa na uprawnienie projektowe i budowlane

W celu uzyskania uprawnień budowlanych należy odbyć odpowiednie praktyki zawodowe. Czas ich trwania określa art. 14 ustawy Prawo budowlane. W zależności od posiadanego poziomu wykształcenia, zakresu uprawnień, praktyki zawodowe mogą trwać od 1,5 roku do 4 lat.( programy do uprawnień budowlanych)

Wymagany okres praktyki zawodowej dającej uprawnienia do projektowania bez ograniczeń to 1 rok przy sporządzaniu projektów oraz 1 rok praktyki na budowie. W celu uzyskania uprawnień do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, należy odbyć 1,5roku praktyki na budowie. Dodatkowo również posiadać ukończone studia II stopnia na kierunku odpowiednim lub też 3 lata praktyki na budowie oraz ukończone studia I stopnia na kierunku odpowiednim. Uprawnienia wykonawcze wiążą się z ciągłymi wyjazdami, delegacjami. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com