fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zakres zagadnień egzaminu pisemnego

Kandydaci do otrzymania uprawnień budowlanych przystępują do egzaminu pisemnego i ustnego. Egzamin pisemny obejmuje pytania i zagadnienia z zakresu specjalności uprawnień budowlanych, o które stara się kandydat.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Najważniejsze jest to, że największą ilość pytań otrzymują osoby, które starają się o uprawnienia do projektowania i kierowania robotami na budowie bez ograniczeń. W zakres egzaminu wchodzi 90 pytań. Z których 9 dotyczy pojęć administracyjnych, 18 pytań dotyczy bezpieczeństwa i higieny pracy i 63 obejmujące prawo budowlane i ustawy. Czas egzaminu to 135 minut. Kandydat powinien odpowiedzieć poprawnie na 68 pytań.

Dlatego w przypadku egzaminu pisemnego na uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi i projektowania jest 75 pytań. W zakres tego egzaminu wchodzi 53 pytania dotyczące ustawy prawa budowlanego. 15 pytań obejmuje warunki bezpieczeństwa i higieny pracy i 7 z postępowania administracyjnego. Kandydat powinien odpowiedzieć poprawnie na 57 pytań. Egzamin trwa 115 minut. Egzamin do uprawnień w zakresie ograniczonym do projektowania i kierowania robotami budowlanymi składa się z 60 pytań i trwa 90 minut. Składa się z 42 pytań. 12 pytań dotyczy bhp, 6 pytań dotyczy postępowania administracyjnego. Wnioskując, kandydat powinien prawidłowo odpowiedzieć na 45 pytań.(wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Poprawne odpowiedzi

Reasumując, aby zdać egzamin na uprawnienia budowlane w zakresie ograniczonym do projektowania i kierowania robotami budowlanymi trzeba poprawnie odpowiedzieć na 34 pytania. Cały egzamin składa się z 45 pytań. 32 pytania obejmują prawo budowlane i ustawy dotyczące wybranej specjalności. 9 pytań obejmuje warunki bhp i 4 dotyczą prawa administracyjnego.(nauka do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com