fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zakres uprawnień instalacyjnych

Uprawnienia budowlane instalacyjne mają kilka rozgałęzień. A mianowicie są elektryczne, sanitarne i telekomunikacyjne. Jeśli zdobędziemy specjalność instalacyjną bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych mamy otwarte drzwi by projektować czy też prowadzić robotami budowlanymi. Oczywiście w zakresie dotyczącym infrastruktury telekomunikacyjnej i telekomunikacyjnej bezprzewodowej oraz przewodową, a także całą powiązaną infrastrukturą. Jeśli natomiast mamy uprawnienia telekomunikacyjne jednak w zakresie ograniczonym dają możliwość projektować lub kierować robotami budowlanymi. Natomiast tylko w zakresie lokalnych instalacji i linii. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Zakres uprawnień instalacyjnych

W sytuacji kiedy interesują nas uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Dają nam one prawo by swobodnie projektować budynki lub kierować pracami budowlanymi, która związane są z obiektem budowlanym. A te budynki dotyczą sieci i instalacji cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. (uprawnienia architektoniczne egzamin)

Jeśli chodzi o wszystkie te wymienione uprawnienia tylko w zakresie ograniczonym nadal dają możliwość projektować i kierować robotami budowlanymi, jednak z pewnym ograniczeniem. A mianowicie dotyczą zakresu instalacji oraz przyłączy, włączając instalowanie dla obiektów nie większych niż 1000m3. (program do uprawnień )

Uprawnienia budowlane elektryczne

Aby móc w pełni projektować budynki bądź kierować robotami budowlanymi, dotyczącymi sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych czy też elektroenergetycznymi. Wliczając w to instalacje oraz urządzenia techniczne zasilania; sieci kolejowych, trolejbusowych, trakcyjnych metra i tramwajowych sieci trakcyjnych oraz elektrycznego ogrzewania rozjazdów. Aby móc to wszystko robić potrzebne są nam uprawnienia budowlane bez ograniczeń. I to w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

W sytuacji gdy te uprawnienia mają zakres ograniczony możemy oczywiście projektować lub kierować pracami budowlanymi. Jednakże tylko w zakresie instalacji z przyłączami do max 1kV, a budynki nie mogą być większe niż 1000m3. (materiały na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com