fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Okrycia z kafli

Zakłady frontowe kafli nie mogą być mniejsze od 100mm, a te po bokach nie mniejsze od rozpiętości jednej fałdy. Muszą one być zgadzające się ze stroną najczęściej pojawiających się wiatrów deszczonośnych. Poleca się dostawić kafle do podkładu wkrętami o rozmiarach 3x30mm z łbami kulistymi przez podkładki o przekroju 10mm z blachy ocynkowanej obszerności 0.7mm. (uprawnienia budowlane kontakt) Okrycie z kafli blisko szczytów potrafi zostać zakończone deskami wiatrowymi albo murem ogniowym. Tak samo deski oraz mury ogniowe muszą zostać obrobione blachą wchodzącą na górną część fałdy skrajnej, przeciętej blisko grzbietu. Kalenica oraz naroża dachu muszą zostać okryte pasem blachy ocynkowanej po rozmieszczeniu okrycia, a kosze przed jego rozmieszczeniem. Każda część widniejąca powyżej dachu musi być opracowana blachą, jak w okryciach dachówkowych albo z kafli rodzaju a-c. (uprawnienia budowlane 2021) W okryciach dachowych pojawiają się części jakie potrzebują używania innowacyjnych rozwiązań pozwalających na faktyczne funkcjonowanie dachu i robiących ochronę dachu oraz obiektu przed deszczem.

Zakłady frontowe kafli
Zakłady frontowe kafli

Najważniejsze ochrony

Do najbardziej istotnych ochron wliczają się: okrycia gzymsów oraz okapów, okrywanie koszów, murów ogniowych oraz szczytowych, obrobienie kominów, obrobienie rur widniejących powyżej dachu, obrobienie włazów dachowych, obrobienie masztów i rozbieżnych wspórek, ochrony wietrzników dachowych, dylatacje. Ochrony te robi się z blachy stalowej ocynkowanej o obszerności 0.5+0.6m albo cynkowej obszerności 0.6-0.7mm. (uprawnienia budowlane program) Wszystkie ochrony bywają zakończone zębem okapowym. Metody zestawień ochron z okryciem zależne bywają od typu okrycia, we wszystkich sytuacjach muszą one zapewniać nieprzepuszczalność okryciom.

Umocowanie ochron do ścian

Niezwykle istotne bywa też dobre umocowanie ochron do ścian normalnych bezspoinowych. Poniżej blachy musi zostać umieszczony rząd papy izolacyjnej aby odosobnić rzędy cynku i zapraw. Od kierunku ściany blacha razem z papą muszą zostać odwinięte na ścianę do rosłości 100mm. (akty prawne uprawnienia budowlane)

W rozwiązaniach takich wszędzie pod blachą widnieje papa będąca głównym okryciem dachu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) W okryciach bez rynien woda bywa odpompowana z niezmienną szybkością z połaci dachowych na blisko znajdujący się do obiektu obszar. Podczas korzystania z rynien standardowy spływ wody z połaci bywa zatrzymany, potem zachodzi zmiana jego kierunku i widoczne zatrzymanie szybkości. W czasie zimnych temperatur, rynny najprościej zapełniają się lodem i wypompowanie wody bywa niezwykle wolne, co dodatkowo nasila możliwość zamarzania. Jak obiekt posiada gzymsy poniżej okapu, to potrzebne bywa okrywanie gzymsów blachą podkładową.

Gąsiory i obróbki z blachy

Gąsiory i różne obróbki z blachy muszą zostać zrobione tak jak w okryciach kaflami PWS. Podkład z łat pod profilowane kafle celulozowo-fenolowe musi posiadać spadek chociaż 58%. Średnica łat musi równać się chociaż 50x32mm, a ich rozmieszczenie 25cm. Łaty dostawia się do wszystkich krokwi. Blisko kalenicy, naroży i koszy i w punktach obróbek blaszanych warto zrobić deskowanie. Kafle blisko narożników, koszów, szczytów oraz okapów docina się na wymagane rozmiary piłką do metalu. (program egzaminu na uprawnienia) We wszystkich kaflach warto wywiercić dziewięć luk o przekroju o 2mm większym od przekroju wykorzystywanych wkrętek. Kafle wszystkich wyższych warstw muszą zostać przesunięte o połowę rozpiętości kafli co do warstwy dolnej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com