fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zagospodarowanie przestrzenne w budynkach zbiorowych – jak wygląda plan?

Developer zobowiązany jest do budowy obiektów wielorodzinnych zgodnie z istniejącymi wymogami. Należy uwzględnić kilka wytycznych przy zagospodarowaniu przestrzennego. O czym musi pamiętać developer i jakie normy powinien spełniać budynek do zbiorowego zamieszkania?(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Ważnym aspektem są miejsca parkingowe. Developer powinien zapewnić miejsca postojowe. Ustawa jednak nie określi ilości miejsc parkingowych. Takie wytyczne zapewnia plan zagospodarowania przestrzennego, który jest wytyczony przez konkretne władze. Dlatego normy mogą być różne w innych miastach, a nawet na innych osiedlach czy dzielnicach jednego miasta.

W przypadku, gdy dany region nie podlega pod plan zagospodarowania przestrzennego, nie ma wówczas normy wytyczającej ilość miejsc parkingowych, które powinien uwzględnić developer. Dlatego w tym przypadku inwestor proponuje ilość miejsc, jakie chce stworzyć i uwzględnia to we wniosku o zgodę na budowę. Następnie władza decyduje czy będzie to odpowiednia ilość. Istnieje również obowiązek zagospodarowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.(materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Inne wymagania

Developer ma również obowiązek dostosowania planu przestrzennego zabudowania do potrzeb wynikających z przeznaczenia budynku. Dlatego tuż obok miejsc parkingowych, należy również uwzględnić miejsce na place zabaw i ewentualne miejsca rekreacyjne. Stawiając budynek zamieszkania zbiorowego deweloper ma obowiązek wybudować plac zabaw dla dzieci. Prawo jednak nie określa ściśle jak powinien taki plan wyglądać.(program z aktami na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com