fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Osoby, które decydują się na wybudowanie domu z pewnością wiedzą, jak wielkie jest to przeżycie. Oczywiście wiąże się to również z dużym wyzwaniem. Budując dom konieczne jest przemyślenie wielu zagadnień z tym związanych (więcej ciekawostek na temat uprawnień budowlanych znajdziesz na naszym blogu). Przede wszystkim należy określić lokalizację, gdzie ma powstać obiekt. Drugą kwestię stanowi rodzaj ogrzewania, który warto wybrać. Kolejnym zagadnieniem jest sposób podłączenia kanalizacji. Widzimy zatem, że budowa domu jest bardzo złożonym procesem.

Przepisy oraz  parametry

Ważnym aspektem jest to, aby podczas przygotowań do budowy domu zapoznać się z aktualnymi przepisami oraz wytycznymi. I tak przyglądając się kwestiom związanym z instalacją kanalizacyjną dowiemy się, jakie musi spełniać parametry. Otóż musi ona przebiegać wzdłuż linii drogi w określonej w rozporządzeniach odległości od ściany domu (egzamin na uprawnienia architektoniczne). Z kolei szambo, do którego prowadzi cała instalacja kanalizacyjna należy wybudować w odległości 5 metrów od ściany z oknami lub drzwiami użytkowymi. Jak zatem widzimy znajomość przepisów oraz parametrów są bardzo ważne podczas budowy domu.

Jaki rodzaj ogrzewania wybrać?

Oczywiście każdy z nas chce mieszkać w ciepłym oraz przytulnym domu. Aby to osiągnąć należy wybrać odpowiedni rodzaj ogrzewania. Istotnie, najpopularniejszym rodzajem ogrzewania stała się ostatnio instalacja gazowa. Tutaj konieczne jest jednak poznanie własności fizykochemicznych  gazu. Są nimi wybuchowość i łatwopalność w połączeniu z powietrzem czy rozpuszczalność w wodzie. Poza tym należy pamiętać, że gaz ma właściwości duszące (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów). W związku z powyższym instalację gazową należy wykonać niezwykle dokładnie. Najlepiej, jeśli to zadanie zlecimy specjalistom.

Właściwy montaż instalacji gazowej

W świetle powyższych informacji można wywnioskować, że właściwy montaż instalacji gazowej nie jest prostym zadaniem. Poza wymienionymi wcześniej czynnikami, na które zwrócono wcześniej uwagę trzeba pamiętać również o rurach. Istotnie, muszą być one zabudowane konstrukcją. Poza tym należy w taki sposób prowadzić przewody gazowe, aby ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia było jak najmniejsze. Widzimy zatem, że do kwestii związanych z montażem różnego rodzaju instalacji trzeba podchodzić bardzo odpowiedzialnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie odpowiednich fachowców (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne). Wówczas będziemy mogli cieszyć się nie tylko pięknym, ale i bezpiecznym domem.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com