fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Z czego wybudować ekologiczny dom?

Nurt ekologiczny rozwija się bardzo dynamicznie. Dotyczy nowoczesnych technologii, mody czy budownictwa. Korzystamy z ekologicznych produktów codziennego użytku, staramy się zdrowo odżywiać. Planując budowę nowoczesnego domu warto zakupić materiały ekologiczne, które wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie. Wśród surowców idealnie odnajdujących się w ekologicznym trendzie jest  drewno, słoma, glina, czy cegła. (testy uprawnienia architektoniczne)

ekologiczny dom
ekologiczny dom

Ekologiczne materiały budowlane

Ekologiczne materiały budowlane to produkty zdrowe i sprzyjające naturalnemu środowisku. Posiadają one odpowiednie certyfikaty. (testy 2019 uprawnienia)

Jednym z najbardziej polecanych surowców ekologicznych jest drewno. Zapewnia ono swoim domownikom zdrowy mikroklimat. Bardzo  ładnie i odpowiednio komponuje się z otoczeniem. Domy z drewna są bardzo trwałe i gwarantują naturalną termoregulację.

Drewno zapewnia również optymalną wilgotność poprzez  pochłanianie wilgoci. Oczywiście drewno musi być odpowiednio przygotowane i obrobione. Wśród technologii wykorzystywanej w budowaniu domów drewnianych wyróżniamy domy w technologii szkieletowej lub domy z bali. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Zalety cegły

Cegła jest naturalnym i zdrowym materiałem budowlanym. Produkty te są wykonywane  z surowców wysokiej jakości. Najlepiej, by były przygotowywane w tradycyjnej metodzie wypalania. Wśród wielu zalet wyróżnia się dobrą izolację cieplną, dobrą izolację akustyczną oraz odporność na niekorzystne czynniki środowiskowe.

A może słoma?

Ciekawą opcją jest słoma, jest to surowiec pochodzenia naturalnego, jest odnawialny. Ze słomy tworzy się specjalne bele, które wstawia się w drewnianą kratownicę i w ten sposób tworzy się wypełnienie ścian. Słoma posiada ten sam współczynnik przewodzenia ciepłą co styropian, czy wełna mineralna .Bardzo istotna w przypadku ścian ze słomy jest odpowiednia izolacja, oraz otynkowanie ścian np. gliną. Ten ekologiczny dom będzie bardzo trwały. Ze słomy można wybudować domy jednorodzinne jak również duże budowle. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com