fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dekoracje, kształty, barwy

Kostka brukowa nie tylko może stanowić trwałą podstawę dla naszego podjazdu domowego. Może być ona także niezwykłą dekoracją, która niejednego rzuci na kolana. Obecnie możemy dowolnie wybierać wśród wielu barw, kształtów i rozmiarów. Sprawdźmy, co oferują nam producenci i czym możemy się zainspirować.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Wzory kostki brukowej

Projekty kostki brukowej

Warto mieć na uwadze, decydując się na projektowanie wzorów na kostce brukowej, że przede wszystkim sam wzór powinien być dobrze przemyślany.  (uprawnienia budowlane 2022) Oczywiście mowa nie tylko o samym podjeździe, ale także o różnego rodzaju alejkach i ścieżkach wykonanych z kostki brukowej w naszym ogrodzie. Jeżeli więc chcemy zadbać o odpowiedni efekt, powinniśmy na samym początku zapoznać się ze specyfiką lokalizacji, w jakiej będzie położona. Musimy znać przeznaczenie podjazdu, czyli określić, czy będzie to szczególnie często uczęszczane miejsce przed podjazdy czy też nieszczególnie. W tym przypadku projektant ma za zadanie odpowiednio zapoznać się z nawierzchnią i ich specyfiką. W projekcie nakreślić należy odpowiednio wzory, rozmiary i barwy kostki. Całość dokumentacji powinna być wykonana w 2 lub 3 D, a więc być możliwie jak najbardziej dokładny. Powinien być kompleksową wizualizacją, która uwzględni wszystkie niezbędne elementy. Sam wzór kostki powinien być nie tylko dobrze przemyślany, ale także i odpowiednio wykonany, a o to z pewnością zadba należycie doświadczony w tym temacie wykonawca. Możemy także sam projekt kostki brukowej wykonać samodzielnie, ponieważ firma Libet dała nam do tego narzędzie. Jest to 3D Wizualizer, dzięki któremu możliwe będzie dokładne określenie wzoru całości powierzchni.   (uprawnienia budowlane program) 

Ciekawe wzory kostki

Jeśli chodzi o różnego rodzaju modele i wzory kostki brukowej mamy ich naprawdę niezliczoną ilość. Z wielu kompozytów można zaczerpnąć szereg inspiracji. Są takie, które są całkowicie pomijalne, ale również takie, które są bardzo modne i bardzo często wykorzystywane. (program egzaminu na uprawnienia)

Oferta firmy Bruk Bet

  • Bruk Śląski – jest to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych kompozycji, więc i ilość rozmiarów jest spora. Możemy mówić aż o siedmiu różnych rozmiarach i o wielu wariantach kolorystycznych. Sam efekt jego zastosowania przywodzi na myśl zabytkowy bruk. Koszt zakupu kostki z modelu Bruk Śląski waha się w granicach 44, a 76 zł/m2.
  • Novator Piano – jest to duży format kostki brukowej. Ma on około 8 cm. Świetnie sprawdzi się w przypadku podjazdów i ulic. Koszt zakupu kostki Novator Piano to około 98 – 110 zł/m2.
  • Kontur – mają cztery formaty i również wiele wariantów kolorystycznych. Mogą być stosowane jako nawierzchnie przy naszym domu. Ciężko jest ocenić jej koszt, ponieważ waha się on w zależności od formatu i barwy samej kostki. Mniej więcej można określić, że osiąga ona kwotę 48 –76 zł/m2.
  • Nosalin – kostka brukowa, która jest dostępna w trzech wariantach pod kątem grubości. Są to mianowicie 4, 6 i 8 cm. Najczęściej stosuje się ją w przypadku podjazdów i chodników, jednak tych znajdujących się przy domach. Cena jej zakupu waha się w granicach 38, a 78 zł/m2.(segregator egzamin ustny uprawnienia)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com