fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wanna szklarska

Rozpuszczona w wannie szklarskiej lejąca się masa szklana o niezmiennym składzie chemicznym bywa strumieniem wpuszczana do kadzi z wodą, w jakiej poprzez ochłodzeniu bywa rozbita na wielkie granule szkła, jakie są surowcem do wytwarzania szkła piankowego. Granule szkła bywają pokruszone na gniotowniku na elementy mniejsze. (uprawnienia budowlane kontakt) Pokruszone taką metodą szkło razem z dodanym dodatkiem spieniającym w liczbie blisko 1-1.5% bywa zmielone w młynach kulowych na proszek  z pokierowaniem do średniej granulacji blisko 0.15mm. Do środków spieniających wliczają się antracyt, koks, grafit itd. Szkło w postaci proszku nasypuje się w odpowiedniej ilości do form z ceramiki ognioodpornej. Te formy zestawiają się z swobodnie ustawionych blisko siebie elementów: dna blachy o obszerności 4-5mm, boków z czterech osobnych sztabek z ceramiki ognioodpornej, zakładanych luźno na siebie i zawiązanych wokół poziomo drutem i luźno umieszczanej do formy pokrywy z blachy obszerności 4-5mm. Przed wsypaniem masy w proszku do formy na samo dno, jej ramę i pokrywkę smaruje się pastą z piasku oraz gliny aby stworzyć rząd izolacyjny i aby uniknąć dostawiania szkła piankowego do części kształtów. Po wsypaniu szkła sproszkowanego do formy bywa ono wzięte i wygładzone równaczem i okryte pokrywką ze stali. (uprawnienia budowlane 2022)

Wytwarzanie szkła piankowego
Wytwarzanie szkła piankowego

Proszek

Wsypany proszek to rząd obszerności blisko 2cm. (uprawnienia budowlane program) Formy umieszczane są jedna na drugą na wózkach ze stali. Różne formy rozdzielane są wśród sobą bloczkami ceramicznymi. Na wózkach umieszczony bywa ruszt z ogromnych bloków ceramicznych, jakie składają się na podstawę dla kształtów i chroniących wózek przed skutkami dużej temperatury. Nacięcie na jeden wózek umieszcza się blisko 25-30 form. Ze wszystkich form uzyskać można jedną kafelke szkła piankowego o zwyczajnych rozmiarach : 500 X 250 X (70-80) mm. Taką metodą z 1 wózka uzyskuje się zazwyczaj 3 kafle. Umieszczony wózek wdraża się razem z formami do pieca muflowo – tunelowego opalanego gazem, w jakim tworzywo jest poddawane wszystkim potrzebnym etapom obróbki : grzanie, spiekanie, pienienie, stabilizacja, odprężenie studzenia. Środki pieniące w temperaturze spiekania szkła, jaka zwykle równa się 800 c, przechodzą z fazy niezmiennej w fazę gazową, spieniając masę szklaną. Rosnąca masa unosi pokrywę, jakiej rolą bywa nadanie wyższej płaszczyzny tej masy dosyć równych form. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Rozładowanie wózków i demontaż form

Po parudziesięciu godzinach wózki wychodzą z pieca i posiadają temperaturę blisko 40-50°C. Potem zachodzi rozładowanie wózków i demontowanie form. Kafle zostają nastawione do krajalni, gdzie są cięte na piłach tarczowych do zakładanych rozmiarów. W naszym kraju założone zostały rozmiary 500 X 250 mm, 250 X 250 mm i 250 X 125 mm. Ten sposób wyróżna się:

-pełna obróbka termiczna zachodzi w jednym piecu, zazwyczaj są to dwa piece,

-formy zrobione z części ceramicznych, (segregator egzamin ustny uprawnienia)

-formy są umieszczane na pełnej rosłości pieca.

Szkło piankowe zalicza się do tej grupy nowych tworzyw, jaka poprzez swoje wyjątkowo dobre cechy rokuje wielkie nadzieje na przyszłość. Szkło piankowe wytwarzane teraz w małych ilościach bywa tworzywem drogim i ciężko dostępnym. Jedyną możliwością, aby mógł on stanieć bywa wynalezienie odpowiedniego dla niego użycia w masowym wytwarzaniu. Poszukiwania odpowiedniego użycia szkła piankowego muszą iść w takie strony:

-zbadanie możliwości wytwarzania prefabrykatów pianoszklanych z dodatkiem szkła.

Opis wytwarzania

Jak wiemy z opisu wytwarzania szkła piankowego, nie powinno tu dojść do zalania umieszczonego w formach zbrojenia lejącą się masą piano-szklaną. (program egzaminu na uprawnienia) Zbrojenie musi być rozmieszczone w formie w rzędzie proszku szklanego i przejść w niej pełny proces obróbki. Warto mieć na uwadze komplikacje zachowania umieszczenia zbrojenia w potrzebnym poziomie, z wyżarzaniem go z wysokiej temperatury i z wpływem nie takich samych skurczów zbrojenia i szkła podczas oziębiania. Otrzymanie jednak prefabrykatów jako bloki o długości przykładowo 1m byłoby wielkim osiągnięciem i można by uzyskać łatwe w montażu okrycie dachowe.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com