fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wymogi dla uzyskania specjalności telekomunikacyjnej

Oczywiście uprawnienia budowlane można zdobyć w wielu różnych specjalnościach. W tym artykule przyjrzymy się specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji oraz urządzeń telekomunikacyjnych (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Istotnie jednymi z obszerniejszych są uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Mogą się o nie ubiegać osoby, które ukończyły studia II stopnia na kierunku telekomunikacja, elektrotechnika, elektronika, elektronika i telekomunikacja, miernictwo elektryczne oraz telekomunikacja. Kluczowe jest również odbycie rocznej praktyki przy sporządzaniu projektów oraz półtorarocznej na budowie.

Wymogi dla uzyskania specjalności telekomunikacyjnej

Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń

Istotnie uzyskanie ww. uprawnień jest możliwe wówczas, jeśli kandydat ukończył odpowiedni kierunek studiów. Konieczne jest zatem ukończenie studiów II stopnia na wspomnianych wcześniej kierunkach (program z aktami na uprawnienia budowlane). Oczywiście nie można zapomnieć o spełnieniu warunku, jakim jest odbycie 1,5 rocznej praktyki na budowie. O uprawnienia mogą starać się również absolwenci I stopnia ww. kierunków, którzy zrealizowali 3-letnią praktykę na budowie.

Uprawnienia do projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie

Bezsprzecznie wymogi różnią się w zależności od specjalności uprawnień, o które się ubiegamy. W przypadku ww. uprawnień należy ukończyć studia I stopnia na wspomnianych kierunkach odpowiednich. Istotnie należy pamiętać o konieczności odbycia rocznej praktyki przy projektach oraz 1,5 rocznej na budowie. O uprawnienia mogą wystąpić również absolwenci studiów II stopnia na kierunku pokrewnym. Takimi kierunkami są informatyka, miernictwo elektryczne i programowanie sterowników, inżynieria elektryczna, elektrotechnika. Wymagane jest również odbycie rocznej praktyki przy projektach i 1,5 rocznej na budowie (egzamin ustny na uprawnienia budowlane).

Jak zdobyć uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie?

Oczywiście, aby zdobyć uprawnienia w ograniczonym zakresie należy spełnić wymagania związane z wykształceniem. Te wymogi są tożsame ze wspomnianymi powyżej (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane). Ważnym aspektem jest to, że czas odbywania praktyk na budowie jest krótszy i trwa rok. Istotnie, aby móc uzyskać ww. uprawnienia należy być absolwentem studiów II stopnia na wspomnianych wcześniej kierunkach odpowiednich. Poza tym trzeba zrealizować i 1,5 roczną praktykę na budowie. O uprawnienia mogą też ubiegać się osoby, które skończyły studia I stopnia na ww. kierunkach odpowiednich. Podobnie, jak wcześniej wymagana jest praktyka na budowie, która wynosi 3 lata (program na uprawnienia budowlane). Do starania się o uprawnienia są również upoważnieni ci, którzy posiadają tytuł technika telekomunikacji. Wówczas należy odbyć 4-letnią praktykę na budowie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com