fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wymiana okien na nowe

Jeżeli zależy nam na cieple i szczelności w naszym domu, powinniśmy dokładnie sprawdzić sposób montażu okien. Nie da się ukryć, że to właśnie one mają za zadanie zapewnić nam termiczny komfort. By jednak to mogło się stać, należy przede wszystkim zadbać o ich szczelność. Jeżeli okaże się, że nie masz szczelnych okien, wówczas powinieneś wymienić je na nowe. W tym celu trzeba dookreślić ich szczelność. Sprawdźmy, kto może uzyskać wsparcie z rządowego programu „Czyste Powietrze” oraz jak zadbać o stolarkę, by mniej płacić na ogrzewanie. (uprawnienia budowlane 2022) 

Wymiana okien na nowe

Stolarka okienna bez błędów

Wymiana okien przede wszystkim powinna być skuteczna i szybka. Najgorsze jest jednak to, że istnieje bardzo potencjalne zagrożenie popełnienia błędów w wykonaniu stolarki. Aby jednak mieć pewność co do szczelności wszystkich okien, jedynym rozwiązaniem najczęściej jest renowacja lub całkowita wymiana stolarki okiennej. Nie da się ukryć, że to właściwie jedynie dostępne rozwiązanie, które w pełni zadowoli nas w zakresie szczelności. Okna są przegrodami zewnętrznymi, więc pamiętajmy, że takie okna powinny spełniać podstawowe wymagania w zakresie ochrony cieplnej budynków. Przede wszystkim okna takie powinny cechować się szczelnością. Ma ona duże znaczenie w przypadku niekontrolowanego przepływu powietrza oraz izolacji ciepła. Powinniśmy więc także zwrócić szczególną uwagę na wybranie odpowiednich produktów, które służą do izolacji oraz uszczelniania. Wymiana okien na nowe powinna spełniać określone wymagania prawne dla budownictwa energooszczędnego i środowiskowych wyzwań, które stoją nie tylko przed nami, ale także i przed całym przemysłem budowlanym. Muszą spełniać cechy użytkowe, ale też podstawowe wymagania w zakresie ochrony cieplnej budynków. Powinny zatem cechować się dużą szczelnością na niekontrolowany przepływ powietrza oraz izolować ciepło. Właśnie dlatego kluczowy jest wybór właściwych produktów do izolacji i uszczelniania. Zwłaszcza wobec wymagań prawnych dla energooszczędnego budownictwa oraz wyzwań środowiskowych. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Szczelne okna

Jeżeli chodzi o uszczelnianie okien to ma na to wpływ wiele czynników. Na ich szczelność wpływa zarówno ich użytkowanie, jak i wilgotność powietrza czy też temperatura. Aby o to zadbać należy przede wszystkim postawić na trójwarstwowy montaż. Takie okna składają się z trzech warstw izolacyjnych, którymi są:   (uprawnienia budowlane program) 

  1. Pierwsza – ma za zadanie asekurować połączenie okna z murem. Dodatkowo zabezpiecza je przez różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi.
  2. Druga – jest odpowiedzialna za akustykę oraz za przenoszenie różnego rodzaju obciążeń. Ta warstwa jest także odpowiedzialna za termikę okna.
  3. Trzecia – warstwa ta jest warstwą wewnętrzną, która ma za zadanie oddzielić klimat, który panuje w pomieszczeniu od tych warunków, które panują na zewnątrz.

Szczelne okna oznaczają przede wszystkim nasz komfort termiczny i warunkują nasze samopoczucie w domu. Jednym z bardziej innowacyjnych systemów jest WINS. Jest to system, który został opracowany zarówno przez inżynierów jak i instalatorów. Określany jest mianem nowego standardu izolacji. Dla tego systemu charakterystyczne jest użycie pianki montażowej. Tworzy ona warstwę izolacji akustycznej oraz cieplnej. Dodatkowo jest ona zabezpieczona folią płynną. Taki system daje nam gwarancję aż około 20- letnią gwarancję. Przede wszystkim więc warto zamawiać tego typu okna u certyfikowanych producentów takich systemów.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Systemy WINS

System WINS jest całkowicie nowatorskim. Jego działanie opiera się na możliwości regulacji przepływu pary wodnej w złączu. Dzięki temu nie ma ryzyka wykroplenia i zagrzybienia ościeża. Nie mamy więc do czynienia ze stwarzaniem się mostków termicznych, ponieważ system WINS całkowicie zahamowuje przepływ powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu izolacja cieplna oraz akustyczna jest absolutnie na najwyższym poziomie. Do montażu takiego systemu nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi. Innymi cechami charakterystycznymi tego typu systemów jest to, że są one odporne na naprężenia i zmienną pogodę. Uszczelnianie okien w tego typu systemie jest bardzo elastyczne oraz dodatkowo wodoszczelne. Mamy do wyboru dwa rodzaje systemów WINS: (uprawnienia budowlane segregator egzamin)  

  • WINS Flex – najczęściej jest stosowany w nowoczesnym budownictwie. Jego cechami charakterystycznymi są szczelność i elastyczność. Do użycia tego systemu nie jest wymagane specjalne podłoże. Sprawdza się w przypadku drgań budynku.
  • WINS Fix – stosowany jest najbardziej w budownictwie zabytkowym. Sprawdza się zwłaszcza w nim, ponieważ nie naruszają zewnętrznej warstwy elewacji, a jednak jest w stanie w odpowiedni sposób uszczelnić okna w takim budynku. WINS Fix jest to system, który jest odporny na zmienne warunki pogodowe i świetnie izoluje pod kątem akustycznym.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com