fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wymagania by zostać kierownikiem praktyki zawodowej

Kim jest osoba kierująca praktyką zawodową? Taka osoba jest też inaczej nazywana opiekunem. W sposób bezpośredni nadzoruje ona praktykę osoby, która stara się zdobyć uprawnienia budowlane. Gdy dobiegnie ona końca, kierownik ocenia przygotowanie do zawodu praktykanta, a także potwierdza odbycie danych praktyk. Oczywiście kierownik też musi spełnić szereg wymagań, nie może zostać nim ktokolwiek. Tak więc musi on mieć uprawnienia budowlane takie same jak praktykant, jeśli chodzi o specjalność, rodzaj, a również zakres. Innymi słowy, gdy osoba wnioskująca pragnie zdobyć uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń, jej/jego opiekun musi mieć dokładnie takie same. (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane 2021)

zostać kierownikiem praktyki zawodowej

W przypadku uprawnień o zakresie ograniczonym sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Z tego względu, że wszystko tak naprawdę zależy od izby. Są izby architektów, które zgodzą się zaliczyć praktykę nadzorowaną przez osobę posiadają uprawnienia o ograniczonym zakresie. Jednak izby inżynierów częściej, niż rzadziej nie przyjmują takiej praktyki. (program na uprawnienia)

Dlatego zanim rozpoczniemy praktykę, najlepiej jest dowiedzieć się w swojej izbie o zasadach zaliczenia praktyki zawodowej. Dość ważną kwestią jest, że jeśli kierownikiem jest osoba z uprawnieniami bez ograniczeń to w przyszłości jeśli chcielibyśmy rozszerzyć swoje kwalifikacje nie ma potrzeby przystępowania do praktyki po raz kolejny. Z tego i wielu innych powodów najlepszym wyjściem jest praktyk zawodowa pod nadzorem inżyniera z nieograniczonymi kwalifikacjami. (wybierz swój program na uprawnienia)

Kolejny, istotny wymóg

Opiekun praktyki zawodowej musi koniecznie być czynnym członkiem samorządu zawodowego przez cały okres odbywania praktyki zawodowej. Rozumie się przez to opłacanie składek członkowskich do odpowiedniej okręgowej izby samorządu budowlanego oraz izby krajowe. Musi on też posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polska Izba Inżynierów Budownictwa na swojej stronie prowadzi cały spis czynnych członków, więc możemy to bardzo łatwo zweryfikować. Oczywiście najlepiej jest to zrobić zanim podpiszemy umowę praktyki. (akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com