fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wymagane uprawnienia kierownika praktyki zawodowej

Osoba będąca kierownikiem praktyki zawodowej sprawuje pełny i bezpośredni nadzór nad przebiegającą praktyką zawodową. Kieruje praktykantem wydając polecenia i zadania, po zakończeniu praktyki ocenia przygotowanie do zawodu.(program z aktami na uprawnienia budowlane)

Jest osobą, która zaświadcza o odbyciu praktyki. Uprawnienia zawodowe kierownika praktyki muszą być zgodne z uprawnieniami, o które ubiega się praktykant.

Problem pojawia się w związku z praktyką dotyczącą uprawnień w ograniczonym zakresie. Praktyka pod kierownictwem osoby, która posiada uprawnienia w zakresie ograniczonym często jest nie zaliczana.Komisje kwalifikacyjne z reguły zaliczają praktyki pod kierownictwem osób, które posiadają uprawnienia bez ograniczeń. Przed rozpoczęciem praktyki skonsultować się z okręgową izbą inżynierów i architektów i uzyskać szczegółowe informacje.(nauka do uprawnień budowlanych)

Uprawnienia w nieograniczonym zakresie

Praktyka pod kierownictwem osoby posiadającej uprawnienia ograniczone jest małym problemem przy późniejszym rozszerzeniu uprawnień. Konieczne będzie kolejne odbycie praktyki pod kierownictwem osoby posiadającej uprawnienia nieograniczone.(jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

W przypadku zaliczenia w pierwszej kolejności praktyki pod kierownictwem osoby z uprawnieniami nieograniczonymi chcąc zdobyć uprawnienia bez ograniczeń w zakresie swojej specjalności – nie trzeba odbywać praktyki ponownie. Praktyka pod kierownictwem osoby, która posiada uprawnienia bez ograniczeń jest praktyczniejszym rozwiązaniem.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com