fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wylewka betonowa na poziomie zero

Wylewka stanowi element posadzki na gruncie. Czy jest to element niezbędny wśród i tak wielu elementów zapewniających stabilność posadzki? Niekoniecznie. Sprawdźmy więc, czy warto, czy nie warto decydować się na takie rozwiązanie.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Wylewka betonowa na poziomie zero

Wylewka czyli konstrukcja

Wylewka betonowa nie ma żadnych szczególnych właściwości, jeśli chodzi o wzmocnienie samej konstrukcji. A więc nie zwiększa ani nośności gruntu, ani też z pewnością nie spowoduje mniejszych osiadań. Mimo to bardzo często występuje w projektach, choć właściwie trudno byłoby wskazać na jakiekolwiek logiczne i techniczne uzasadnienie tego typu decyzji. My jednak chcielibyśmy wskazać inne elementy, które z pewnością ze względów praktycznych przydadzą się w przypadku wykonania betonowej wylewki. Mowa tu przede wszystkim o sytuacjach, w których:  (uprawnienia budowlane 2022)

  • wylewka zabezpiecza zagęszczony grunt przed naruszeniem podczas dalszych prac;
  • na wylewce dużo łatwiej jest chodzić, pracować, składować materiały, ustawić rusztowanie bądź stemple.

Należy więc jasno wskazać, że poniekąd zabezpieczamy wylewką betonową grunt. Dzięki niej po prostu ułatwiamy sobie pracę. Pełni ona także funkcję hydroizolacyjną, co jest możliwe dzięki przerywaniu kapilarnego podciągania. Dzięki wylewce w sprawny sposób możemy wykonać hydroizolację. Odpowiednio wykonana będzie stanowić rodzaj bariery dla wody gruntowej. Czy z tych względów warto ją wykonać? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak to odpowiednio zrobić.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Rodzaje wylewki betonowej

Wśród rodzajów wylewki występują dwa rodzaje: te, które są przygotowywane ręcznie i takie, które wykonane są miksokretem. Różnią się między sobą nie tylko tym, w jaki sposób są przygotowywane, ale także i tym, w jaki sposób wylewa się je na podłoże. I tak:

  • Wylewki przygotowywane ręcznie – z pewnością jest to najczęściej wybierane rozwiązanie. Określa się je jako tradycyjne. Taką zaprawę wykonuje się w betoniarce według ściśle określonych proporcji. Jest to najczęściej proporcja wynosząca 1:3 cementu do kruszywa. Dzięki temu mamy do czynienia z możliwością wykonania odpowiedniej ilości wylewki. Na około jeden jeden worek cementu dodajemy około 4,2 litra wody.
  • Wylewki miksokretem – są to wylewki, które są przygotowywane za pomocą agregatu. To zapewnia sprawność prac budowlanych i zwiększenie ich szybkości. Możemy działać w oparciu o dość duży zasięg samego urządzenia, który wynosi nawet 150 m. W ofercie sprzedażowej mamy do czynienia z gotowymi wylewkami. Oczywiście wylewki betonowe są stosowane zgodnie z miejscem samego przeznaczenia.   (program egzaminu na uprawnienia

Czy warto?

Czy warto je wykonać? Tak, przede wszystkim dla ułatwienia prac i ich przyspieszenia. Nie należy zapominać, że pełnią one bardzo ważną funkcję w postaci bariery dla wody gruntowej, co ma szczególne znaczenie w przypadku gruntu. Nie da się ukryć, że bez stabilnego gruntu nie da się postawić dobrego domu. Z kwestii technicznych odradzamy, jednak w związku z kwestiami praktycznymi – polecamy. (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com