fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prace budowlane

Prace budowlane są nieodłącznym elementem postępu cywilizacyjnego. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na budynki mieszkalne, domy jednorodzinne, bloki, centra handlowa, a także inne budynki użyteczności publicznej. W związku z tym, z duchem czasu idą także wszelkie nowinki techniczne, które dotyczą branży budowlanej. Do jednych z bardziej ekonomicznych nowinek należą między innymi systemy szalunkowe

Zabezpieczenie wykopów przy pracach budowlanych

Wykopy są niezbędnym elementem większość przedsięwzięć budowlanych. Często wykopy te są na tyle głębokie i niebezpieczne, że zachodzi konieczność zabezpieczenia ich ścian. W innym wypadku istnieje dość duże prawdopodobieństwo, iż niezabezpieczony wykop zawali to. W związku z tym, wykopy mogą stanowić jawne zagrożenie stanu zdrowia lub życia dla pracowników przeprowadzających czynności budowlane. (program na uprawnienia budowlane)

System szalunkowy

Najbardziej powszechną metodą zabezpieczenia ścian wykopów jest system szalunkowy. Dzięki temu skraca się czas pracy. Systemy szalunkowe są też bardziej ekonomicznym rozwiązaniem z uwagi na czas, ale także z uwagi na kwestie finansowej. (uprawnienia budowlane 2020)


Wykopy są również niebezpiecznym momentem prac budowlanych, jeśli chodzi o materiał, w jakim są prowadzone. Bardzo często zachodzi duże ryzyko, że podłoże jest na tyle niestabilne, iż grozi obsunięciem. Jest to szczególnie niebezpieczne dla ludzi wykonujących pracę wykopaliskowe, ale także dla maszyn do tego stworzonych. Decyzję o zastosowaniu szalunku podejmuje inżynier. Musi on charakteryzować się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, czego potwierdzeniem muszą być oczywiście uprawnienia budowlane. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

W branży typowo przemysłowej zastosowanie szalunku ciężkiego nie stanowi żadnego fenomenu, szczególnie jeśli w grę wchodzą trudne technicznie roboty głębokościowe. Należy pamiętać także o tym, że osoby, które go wykonują, także muszą posiadać niezbędne wykształcenie techniczne. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com