fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak wyglądał egzamin ustny 2016? Jakie pojawiły się na nim pytania? Poniżej przedstawiamy wpisy użytkowników naszego programu. Do egzaminu ustnego możesz przygotować się korzystając z naszych programów Uprawnienia Budowlane oraz Jednolite Akty Prawne. Znajdziesz tam wszystko co jest Ci potrzebne aby zdać egzamin zarówny pisemny jak i ustny. Nasz serwis www.uprawnienia-budowlane.com da Ci gwarancję sukcesu na egzaminie.

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: warmińsko-mazurska
Po wejściu na salę należy wylosować pytania. Pani u której losujesz wskazuje Ci miejsce gdzie możesz się przygotować. Masz około 25 min. na przygotowanie się. Na salę można  wnieść swoje materiały, ale można też korzystać z tych należących do Izby. Ja miałam swoje. Egzamin standardowo, pytania z części teoretycznej i praktycznej.  Z pytań pamiętam takie:

  • Omówić izolacje przeciwwilgociowe, przeciwwodne i paraizolacje. Podać przykłady, grubości poszczególnych izolacji. Pytanie dodatkowe – którą izolację gdzie należy stosować.
  • Podać przykłady obiektów przy których projektowaniu nie jest wymagane uzgodnienie z rzeczoznawcą do spraw higieniczno-sanitarnych.
  • Kiedy należy wykonywać instalację hydrantową w budynku? Opisać wymogi jakie musi spełnić.
  • Kiedy organ administracji może żądać pozwolenia na budowie, mimo że według przepisów Prawa budowlanego nie jest ono wymagane?
  • Omówić środki ochrony indywidualnej zgodnie z warunkami bhp.

Komisja całkiem ok. Nie negowali tego co mówiłem, nie zadawali dodatkowych pytań. Egzamin przebiegł sprawnie i szybko, pytanie – odpowiedź. Do egzaminu przygotowywałem się z waszego programu w wersji on-line. Dobre rozwiązanie, bo program miałem zawsze przy sobie, w pracy w domu, na komputerze i na telefonie.  Wystarczy jedna licencja.  Program est niezastąpiony. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. U innych dopytywali, drążyli. Może dlatego że dobrze odpowiadałem. Ogólnie nie ma się czego bać.

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: małopolska
U mnie w  komisji siedział starszy Pan który zadawał bardzo szczegółowe pytania w stylu „jakby Pan to rozwiązał na budowie”, wymagał szkiców które robiłem na bieżąco. Generalnie bardzo drążył temat. Zadawał dużo pytań extra. Pytania moje i kolegów jakie na egzaminie ustnym w naszej branży losowaliśmy to: Jaka jest odległość studni wody pitnej do szamba i do granicy działki?, Kiedy należy wykonywać wentylację oddymiającą w garażu zamkniętym? Co należy zrobić jeśli podczas wykonywania prac ziemnych natrafimy na rurę gazową której nie ma w dokumentacji projektowej? Omów urządzenia i materiały sieci wodociągowej. Było też pytanie odnośnie lokalizacji i usytuowania ujęć wody, ale nie pamiętam jak ono było sformułowane. Ogólnie egzamin zdałem i życzę powodzenia pozostałym

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: zachodnio-pomorska
Materiały wniosłem swoje. Nie sprawdzali nawet z czego korzystam, więc przyznać się teraz mogę że miałem też tam kserówki z opracowanymi pytaniami ustnymi, ale nie przydały mi się za bardzo. Moje pytania to: Kto, kiedy i w jakim celu przeprowadza szkolenia wstępne i okresowe? W jakim przypadku pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy? Kiedy należy wykonać plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kto go wykonuje? Tu było pytanie dodatkowe o informację BIOZ którą wykonuje projektant. Komisja w porządku. Nakierowywali jak nie znało się odpowiedzi poprawnej na pytanie, ale warto przynajmniej zacząć samemu mówić, żeby mieli z czego podpytać. Uczyłem się z programu. W pierwszej kolejności z pytań na egzamin pisemny, a później z trybu ustny. I w zasadzie wszystkie pytania się powtórzyły na ustnym, poza pytania z praktyki  Praktykę odbyłem sam, więc to też nie był dla mnie problem.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: świętokrzyska
W komisji było 5 osób, można było mieć swoje materiały. Nie pozwolili korzystać z telefonu (na stoliku była karteczka). Zdecydowanie należy dużo mówić. Z pytań pamiętam między innymi to dotyczące minimalnego i maksymalnego przekroju przewodów połączeń wyrównawczych głównych, Czy gniazda wtyczkowe na placu budowy mogą być zasilane z obwodów separacyjnych?  Co jest przedmiotem regulacji Prawo energetyczne? Czy przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem i dystrybucją energii z odnawialnych źródeł są obowiązane przyjąć tą energię w całej ilości jakie wytwarzają źródła? Kiedy przedsiębiorstwo energetyczne może zainstalować przedpłatowy układ pomiarowo rozliczeniowy dla energii elektrycznej, gazu i ciepła? Jakie wymagania zgodnie z ustawą Prawo energetyczne powinny zapewniać projektowanie, import, produkcja, budowa, i eksploatacja urządzeń i sieci energetycznych? Pytania są moje i kolegów. Na mojej sesji było 10 osób, Zdawalność dokładnie 70%, 7 osób zdało, 3 niestety poległy. Jedna z nich zupełnie nie odbywała praktyki.

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: opolska
W opolskiej można mieć ze sobą materiały. Nie sprawdzali u mnie co wnoszę. Należy robić szkice. Można było czytać z kartki. Pytali mnie o zalegalizowanie projektu budowlanego zrealizowanego bez pozwolenia na budowę, o sposób i wykonanie odbiorów końcowych robót (tu mówiłem dużo z praktyki, bo jak poprzednicy wychodzili to mówili żeby tak robić, żeby pokazać że się było na budowie) i jeszcze czynności na budowie jakie należy wykonać przed rozpoczęciem prac docelowych (czyli geodeta, baraki, doprowadzenie wody itd. też mówiłem wszystko z doświadczenia). Uczyłem się z waszego programu. Kupiłem wersję na android i cały czas jak miałem przerwę to robiłem sobie testy. Większość się powtórzyła na egzaminie. Około 85%, więc program uważam za strzał w dziesiątkę. Fajnie, bo program nie wymaga dostępu do internetu, a u nas na budowie często go mi brakuje.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com