fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Jak wyglądał egzamin ustny 2016? Jakie pojawiły się na nim pytania? Poniżej przedstawiamy wpisy użytkowników naszego programu. Do egzaminu ustnego możesz przygotować się korzystając z naszych programów Uprawnienia Budowlane oraz Jednolite Akty Prawne. Znajdziesz tam wszystko co jest Ci potrzebne aby zdać egzamin zarówny pisemny jak i ustny. Nasz serwis www.uprawnienia-budowlane.com da Ci gwarancję sukcesu na egzaminie.

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: warmińsko-mazurska
Po wejściu na salę należy wylosować pytania. Pani u której losujesz wskazuje Ci miejsce gdzie możesz się przygotować. Masz około 25 min. na przygotowanie się. Na salę można  wnieść swoje materiały, ale można też korzystać z tych należących do Izby. Ja miałam swoje. Egzamin standardowo, pytania z części teoretycznej i praktycznej.  Z pytań pamiętam takie:

  • Omówić izolacje przeciwwilgociowe, przeciwwodne i paraizolacje. Podać przykłady, grubości poszczególnych izolacji. Pytanie dodatkowe – którą izolację gdzie należy stosować.
  • Podać przykłady obiektów przy których projektowaniu nie jest wymagane uzgodnienie z rzeczoznawcą do spraw higieniczno-sanitarnych.
  • Kiedy należy wykonywać instalację hydrantową w budynku? Opisać wymogi jakie musi spełnić.
  • Kiedy organ administracji może żądać pozwolenia na budowie, mimo że według przepisów Prawa budowlanego nie jest ono wymagane?
  • Omówić środki ochrony indywidualnej zgodnie z warunkami bhp.

Komisja całkiem ok. Nie negowali tego co mówiłem, nie zadawali dodatkowych pytań. Egzamin przebiegł sprawnie i szybko, pytanie – odpowiedź. Do egzaminu przygotowywałem się z waszego programu w wersji on-line. Dobre rozwiązanie, bo program miałem zawsze przy sobie, w pracy w domu, na komputerze i na telefonie.  Wystarczy jedna licencja.  Program est niezastąpiony. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. U innych dopytywali, drążyli. Może dlatego że dobrze odpowiadałem. Ogólnie nie ma się czego bać.

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: małopolska
U mnie w  komisji siedział starszy Pan który zadawał bardzo szczegółowe pytania w stylu „jakby Pan to rozwiązał na budowie”, wymagał szkiców które robiłem na bieżąco. Generalnie bardzo drążył temat. Zadawał dużo pytań extra. Pytania moje i kolegów jakie na egzaminie ustnym w naszej branży losowaliśmy to: Jaka jest odległość studni wody pitnej do szamba i do granicy działki?, Kiedy należy wykonywać wentylację oddymiającą w garażu zamkniętym? Co należy zrobić jeśli podczas wykonywania prac ziemnych natrafimy na rurę gazową której nie ma w dokumentacji projektowej? Omów urządzenia i materiały sieci wodociągowej. Było też pytanie odnośnie lokalizacji i usytuowania ujęć wody, ale nie pamiętam jak ono było sformułowane. Ogólnie egzamin zdałem i życzę powodzenia pozostałym

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna mostowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: zachodnio-pomorska
Materiały wniosłem swoje. Nie sprawdzali nawet z czego korzystam, więc przyznać się teraz mogę że miałem też tam kserówki z opracowanymi pytaniami ustnymi, ale nie przydały mi się za bardzo. Moje pytania to: Kto, kiedy i w jakim celu przeprowadza szkolenia wstępne i okresowe? W jakim przypadku pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy? Kiedy należy wykonać plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kto go wykonuje? Tu było pytanie dodatkowe o informację BIOZ którą wykonuje projektant. Komisja w porządku. Nakierowywali jak nie znało się odpowiedzi poprawnej na pytanie, ale warto przynajmniej zacząć samemu mówić, żeby mieli z czego podpytać. Uczyłem się z programu. W pierwszej kolejności z pytań na egzamin pisemny, a później z trybu ustny. I w zasadzie wszystkie pytania się powtórzyły na ustnym, poza pytania z praktyki  Praktykę odbyłem sam, więc to też nie był dla mnie problem.

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: świętokrzyska
W komisji było 5 osób, można było mieć swoje materiały. Nie pozwolili korzystać z telefonu (na stoliku była karteczka). Zdecydowanie należy dużo mówić. Z pytań pamiętam między innymi to dotyczące minimalnego i maksymalnego przekroju przewodów połączeń wyrównawczych głównych, Czy gniazda wtyczkowe na placu budowy mogą być zasilane z obwodów separacyjnych?  Co jest przedmiotem regulacji Prawo energetyczne? Czy przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem i dystrybucją energii z odnawialnych źródeł są obowiązane przyjąć tą energię w całej ilości jakie wytwarzają źródła? Kiedy przedsiębiorstwo energetyczne może zainstalować przedpłatowy układ pomiarowo rozliczeniowy dla energii elektrycznej, gazu i ciepła? Jakie wymagania zgodnie z ustawą Prawo energetyczne powinny zapewniać projektowanie, import, produkcja, budowa, i eksploatacja urządzeń i sieci energetycznych? Pytania są moje i kolegów. Na mojej sesji było 10 osób, Zdawalność dokładnie 70%, 7 osób zdało, 3 niestety poległy. Jedna z nich zupełnie nie odbywała praktyki.

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: opolska
W opolskiej można mieć ze sobą materiały. Nie sprawdzali u mnie co wnoszę. Należy robić szkice. Można było czytać z kartki. Pytali mnie o zalegalizowanie projektu budowlanego zrealizowanego bez pozwolenia na budowę, o sposób i wykonanie odbiorów końcowych robót (tu mówiłem dużo z praktyki, bo jak poprzednicy wychodzili to mówili żeby tak robić, żeby pokazać że się było na budowie) i jeszcze czynności na budowie jakie należy wykonać przed rozpoczęciem prac docelowych (czyli geodeta, baraki, doprowadzenie wody itd. też mówiłem wszystko z doświadczenia). Uczyłem się z waszego programu. Kupiłem wersję na android i cały czas jak miałem przerwę to robiłem sobie testy. Większość się powtórzyła na egzaminie. Około 85%, więc program uważam za strzał w dziesiątkę. Fajnie, bo program nie wymaga dostępu do internetu, a u nas na budowie często go mi brakuje.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.