fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wyburzanie ściany w domu wymaga projektu oraz pozwolenia. Dlatego jeżeli planujemy taki zabieg w swoim domu, należy skonsultować to ze specjalistom. (program egzaminu na uprawnienia)
Wyburzania ścian czasem jest niezbędne by od nowa zaaranżować wnętrze tak by było bardziej funkcjonalne. Chociaż teoretycznie każdą ścianę można wyburzyć, to w praktyce należy to dobrze zaplanować. Na początku należy sprawdzić czy mamy do czynienia ze ściana działową czy nośną. W każdym przypadku ściana nośna inaczej zwana konstrukcyjna jest zdecydowanie grubsza od działowej. Ta druga, nie przenosi żadnych dodatkowych obciążeń oprócz swoich ale usunięcie jej również może naruszyć konstrukcje budynku. Dlatego niezbędnie jest zapoznanie się z opinia inżyniera lub architekta. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Wyburzanie ścian. Czym wyburzyć ścianę działową i nośną?
Wyburzanie ścian. Czym wyburzyć ścianę działową i nośną?

Czym wyburzyć ścianę?

Do wyburzania ściany należy się odpowiednio przygotować. Im lepszy sprzęt, tym nasza praca będzie łatwiejsza. Twardsze i grubsze mury jak w przypadku ścian nośnych wymagają mocniejszych narzędzi. Jednak musza one być tez wygodne w użyciu. Przedstawiamy narzędzia które są ergonomiczne oraz pomogą szybko poradzić sobie z naszą ścianą. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Młot wyburzeniowy

Młot wyburzeniowy jest niezbędny do takiej pracy rozbiórkowej. Wyróżniamy dwa typy młotów: ręczny i elektryczny. Pierwszy może ważyć nawet 10kg dlatego wymaga sporej krzepy. Ale wystarczą dwa mocne uderzenia by ściana zaczęła się rozpadać. (uprawnienia budowlane program) Jednak szybciej poradzimy sobie przy użyciu młota elektrycznego. Wyposażony jest w mechanizm elektropneumatyczny. Nadaję się on zarówno do wykucia małych dziur jak i do rozkruszenia grubych ścian. Istotne jest to by młot nie był zbyt ciężki i miał system redukujący wibracje. Obecnie na rynku jest duży wyboru tego typu narzędzi a ich ceny są uzależnione od jakości sprzętu oraz jego siły. Można go również wypożyczyć na czas trwania remontu z wypożyczalni sprzętu budowlanego , co pomoże nam zaoszczędzić trochę funduszy.

Łom wyburzeniowy i przebijak

Narządzie to jest zdecydowanie lżejsze od dobrego młota wyburzeniowego, dlatego praca z nim pomoże zaoszczędzić sił. Jest on pomocny we wszelkich pracach rozbiórkowych. Narzędzie jest dostępne w różnych wymiarach. Dodatkowo rękojeść pokryta gumą umożliwia pewny uchwyt w dłoni i umożliwia łatwiejsze celowanie. (uprawnienia budowlane kontakt)
Przebijak znany jest również pod nazwą mesel. Jest wykonany z hartowanej. Dodatków posiada plastikowa lub gumowa rękojeść zakończona tarczą która chroni dłoń przed uderzeniem. Jednak sam mesel nie wystarczy do wyburzania. Nieodłącznym narzędziem do prac z przebijakiem jest młotek. Najlepiej gdy będzie miał ciężką stalowa głowę.

Oczywiście ważne jest również, byśmy zadbali o własne bezpieczeństwo. Warto zaopatrzyć się w okulary, rękawiczki i odpowiedni strój roboczy oraz kask budowlany.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com