fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przy pracach zewnętrznych np. wykonując balkony czy tarasy należy zadbać o dobre izolacje, które będą posiadały przeciwwodne cechy. Podczas instalacji ceramicznych okładzin najlepiej stosować produkty o szybkim działaniu. Taki produkt skróci czas związany z wykonaniem hydrolizacji i pracownicy będą mogli szybciej rozpocząć układanie płytek. Jeżeli warunki atmosferyczne nie sprzyjają i w czasie wykonywania prac dojdzie do opadów deszczu, warto zadbać o to, aby posadzka miała szybką odporność na deszcz. Jeżeli zastosuje się produkty o wolnym działaniu hydroizolacyjnym, w takim wypadku praca może pójść na marne. Stosując szybkoschnący rodzaj szlamu wymagana jest tylko dwugodzinna ochrona przed deszczem izolacyjnej powłoki (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane). Po upływie trzech godzin można rozpocząć prace związane z układaniem płytek.

Wybrane materiały budowlane wykorzystywane w budownictwie zewnętrznym i wewnętrznym
Wybrane materiały budowlane wykorzystywane w budownictwie zewnętrznym i wewnętrznym

Materiały budowlane stosowane do izolacji mokrych pomieszczeń

Powszechnie stosowaną izolacją do mokrych pomieszczeń jest folia w płynie. Taki rodzaj materiału pełni funkcje izolatora przeciwwilgociowego. Jednak folia nie nada się do izolacji podłogi. Podłoga wymaga zastosowania przeciwwodnych izolacji. W związku z tym do pomieszczenia należy zastosować dwa odrębne materiały. Obecnie na rynku dostępne są folie, które spełniają podwójne funkcje. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). Taki rodzaj folii składa się z płynnej dyspersji, co ułatwia i przyśpiesza prace. Jej zaletą jest szybkość w wysychaniu, dlatego też po upływie 2 godzin można rozpocząć prace związane z układaniem płytek na ścianach, a na podłodze po upływie 4 godzin.

Charakterystyka klei

Każdy klej ma swoje indywidualne właściwości i cechy, takie jak np. czas otwarty. Jest to maksymalny czas jaki upływa od momentu położenia kleju na daną powierzchnię, która ma być sklejona, do momentu, w którym dochodzi do sklejenia np. przyłożenia do kleju płytki. Jeżeli przyłożylibyśmy ją po upływie czasu otwarcia, z pewnością przyczepność uległa by pogorszeniu. Jeżeli prace są wykonywane przy niskim poziomie wilgotności i podwyższony temperaturach czas otwarty ten jest zdecydowanie krótszy. Chcąc zastosować klej do płyty wielkoformatowej należy nałożyć go zarówno na płytę, jak i na podłoże. W przypadku transportowania płyty, klej, jaki jest na nią nałożony musi mieć wydłużony czas otwarty. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne).

Cechy wyróżniające kleje żelowe

Kleje żelowe posiadają w składzie dodatki, które powstały na bazie minerałów. Przy kontakcie minerałów z wodą zostaje ona zatrzymana między poszczególnymi warstwami minerałów, a same minerały w kontakcie z wodą powiększają swą objętość. Taka reakcja sprawia, że skutkiem jest inna zdolność do wiązania się wody w świeżo przygotowanej klejowej zaprawie. Woda, która zatrzymuje się w kleju wpływa na maksymalną hydratację cementu, która nie zależy od okładziny, jaka zostaje przyklejona. Kleje żelowe cechuje większa możliwość zastosowania przy trudnych rodzajach aplikacji. Klej można nanosić na podłoże, które wykazuje się dużym stopniem nasiąkliwości, np. tarasy czy balkony. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne). Podwyższona ilość wody, która zawiązała się np. w krzemianowym żelu pozwala zastosować taki rodzaj kleju przy ociepleniach i glazurze, zapewniając jednocześnie większy poziom bezpieczeństwa.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com