fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wybór działki pod budowę domu

Budowa domu jest kosztowną inwestycją. Najpierw trzeba zakupić działkę, jest to duży wydatek w zależności od tego, gdzie ona się znajduje. Najdroższe działki położone są blisko miasta lub w mieście oraz w okolicach terenów atrakcyjnych turystycznie. Warto  jednak zainwestować i wybudować dom w miejscu, które nam się podoba.(program na uprawnienia budowlane)

wybór działki
wybór działki

Istotne informacje przy zakupie działki

Zakupując działkę musimy zaznajomić się z podstawowym dokumentem określającym własność działki- czyli księgą wieczystą. Zawiera ona informacje o prawowitym właścicielu a także ewentualnych obciążeniach np. hipoteką. Na podstawie numeru działki można na stronie internetowej – EUKW sprawdzić jej sytuację. (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Decydując się na zakup danej działki należy sprawdzić jej status. Pod budowę domu musi to być działka budowlana. Bardzo ważny jest jej stan ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego. Działka bowiem musi być dopuszczona pod teren do zabudowy. Plan ten jest dostępny w urzędzie gminy w wydziale architektury i urbanistyki. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Działka uzbrojona czy nieuzbrojona?

Bardzo ważnym faktem jest to czy działka jest uzbrojona. Najbardziej wygodna sytuacja, to taka jeśli działka posiada już przyłącz wody, gazu i prądu. W sytuacji budowy domu jest to bowiem bardzo potrzebne. Jeśli nie posiada jeszcze mediów, należy dokładnie sprawdzić, jakie koszty będą wiązały się z przyłączem mediów. Może się bowiem okazać, że ich doprowadzenie będzie droższe nawet od ceny działki. Sporo oddalone media będą przyczyną dużych kosztów. Niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem jest działka uzbrojona, ponieważ zaraz po jej zakupie można zabrać się za działania związane z budową.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com