fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wszystko co musisz wiedzieć o praktyce zawodowej

To, jak praktyka zawodowa ma wyglądać, jaki zakres ma obejmować opisuje rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju wydane dnia 29 kwietnia 2019 r. Dotyczy wszystkich kwestii związanych ze stawianiem pierwszych kroków w zawodzie oraz samodzielnym wykonywaniem funkcji technicznych w budownictwie. Wynika z niego, że po zdobyciu magistra lub tytułu zawodowego technika czy mistrza, praktyka zawodowa, którą odbyliśmy musi zweryfikować osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. Do tych kwalifikacji zalicza się oczywiście posiadanie uprawnień budowlanych oraz członkostwo samorządu zawodowego. Tylko wtedy praktyka zawodowa będzie zaliczona. (materiały do uprawnień budowlanych)

Musimy spełnić jeszcze jeden wymóg, aby nasza praktyka zawodowa rozpatrzona była pozytywnie. Izba inżynierów wraz z izbą architektów zaakceptują ją tylko jeśli była ona ściśle związana z wybraną przez nas specjalizacją. (dowiedz się więcej)

Praktyka zawodowa na budowie

Jeśli odbyliśmy praktykę zawodową po skończeniu trzeciego roku studiów, izba może ją zaakceptować pod jednym warunkiem. Ten warunek to osoba z uprawnieniami budowlanymi i będąca członkiem samorządu zawodowego, która potwierdzi odbycie naszej praktyki. (uprawnienia architektoniczne)

A teraz, czym dokładnie zajmujemy się podczas wykonywania praktyki zawodowej na budowie? Otóż wykonujemy wszystkie zadania związane z inspekcją i kontrolą urzędów współpracującymi z organami nadzoru budowlanego. Wszelkiego kalibru i rodzaju prace przy samym stawianiu budowli. Należy przygotować się na precyzyjną ocenę tego co dzieje się dookoła nas. Musimy też sami radzić sobie, gdy pojawi się problem natury techniczno-organizacyjnej lub architektonicznej. Wszystko to we współpracy z urzędami jednostek samorządu terytorialnego i organami administracji rządowej pod nadzorem kierownika dróg publicznych. Ponadto wszelkie prace polegające na najostrożniejszym dopilnowywaniu by infrastruktura kolejowa zachowała swój nienaganny stan. Polega to również na dokładnej i świadomej ocenie wszystkich czynności wykonywanych dookoła nas. Również inspekcji i kontroli oraz radzenie sobie z technicznymi, organizacyjnymi i architektonicznymi problemami. (program do uprawnień)

Jeśli powyższe prace będziemy wykonywać 2 lata jest to równoznaczne z jednym rokiem praktyki zawodowej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com