fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Posadzka żywiczna jest materiałem stosunkowo popularnym i często wykonywanym w domach prywatnych, na parkingach, w galeriach czy innych obiektach przemysłowych. Cechuje się bardzo duża odporność chemiczna, łatwość w utrzymywaniu czystości oraz rozmaite wykończenia i kolory.(uprawnienia budowlane 2022) Jeśli chcemy jej użyć na powierzchni zewnętrznej, która jest narażona na liczne wpływy atmosferyczne takie jak mróz, wysoka temperatura i wilgoć – warto zastosować elastyczną powłokę poliuretanową. Wewnątrz obiektów mamy do dyspozycji elastyczną powłokę poliuretanową oraz powłokę epoksydową ( żywiczną ). (uprawnienia budowlane testy program)

Wszystko co musisz wiedzieć o posadzkach żywicznych
Wszystko co musisz wiedzieć o posadzkach żywicznych

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być idealnie równe, ponieważ omawiana posadzka nakładana jest w bardzo cienko i każda niedoskonałość naszego podłoża będzie widoczna. (uprawnienia budowlane kontakt) Podłoga powinna mieć szczelną hydroizolacje i paraizolacje ze względu na nie przepuszczanie pary wodnej. Wilgotność podłoża nie powinna przekraczać 4%. Jeśli wspomniana wartość przekracza 4% ale jest niższa niż 6% – zaleca się wykonanie powłoki ze specjalnej żywicy weber.tec EP SG. Ma ona wysoki opór dyfuzyjny i pozwala zabezpieczyć kolejne wysoko szczelne powłoki przed ich odspojeniem

Podłoże pod posadzkę

Najczęstszym wyborem jest użycie betony o odpowiedniej klasie. Należy taką powierzchnie mechanicznie oczyścić za pomocą frezowania lub śrutowania. Jest to konieczne by podłoże odpowiednio oczyścić i usunąć wszystkie osłabione warstwy .Nawet jeśli wydaje nam się, że nasz beton jest gładki – w rzeczywistości wymaga on i tak dodatkowego wygładzenia, ponieważ zagłębienia do 2mm nie będą widoczne dla naszego oka ale po wylaniu żywicy się odznaczą. (program egzaminu na uprawnienia)

Posadzka żywiczna – zalety

Zdecydowaną zaletą zastosowania posadzki żywicznej jest jej wytrzymałość. Brak fug i łączeń sprawia, że jest łatwa do utrzymania w czystości. Bez trudu można z niej zmyć każde zanieczyszczenie. Brak szczelin w odróżnieniu od paneli i płytek sprzyja eliminacji kurzu i zachowaniu wysokiej higieny, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Kolejnym atutem będzie jej wysoki połysk i efekt 3D co jest bardzo ciekawą, niezwykle estetyczną opcją. By ją zastosować w naszym domu nie musimy skuwać płytek i starych podłóg co usprawni nam remont. Jest dobrą izolacją termiczną więc nada się w przypadku ogrzewania podłogowego. Są niezwykle odporne, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich stłuc ani zarysować. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Wady

Na pewno wadą jest ich cena, ponieważ jest to jedno z droższych rozwiązać, dlatego nie w każdym pomieszczeniu opłaca się je stosować. Jeśli mamy dużą otwartą przestrzeń koszt będzie niższy niż w przypadku kilku ale mniejszych pomieszczeń. Musimy również uważać, by nie zastosować jej w pomieszczeniach bardzo dużej ekspozycji na słońce

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com