fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wpływ nowoczesnych baterii na oszczędność wody

Powszechnie stosowane techniczne rozwiązania pozwalają na to, że w sytuacji gdy użytkownik nie zamyka wypływu wody i leci ona niepotrzebnie, producenci oferują odpowiednie rodzaje urządzeń, które pozwolą temu zapobiec. W związku z tym powstały serie przyciskowych baterii, gdzie woda automatycznie zamyka się po upływie pewnego czasu od otwarcia. Podobne idea zastosowana jest również przy umywalkowych bateriach wyposażonych w zbliżeniowe czujniki. W takim wypadku woda wypływa z niej kiedy ręce znajdują się tuż pod baterią. Tego rodzaju urządzenia stale udoskonala się i znajdują się one przede wszystkim w obiektach o charakterze publicznej użyteczności bądź w zakładach pracy.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Wpływ nowoczesnych baterii na oszczędność wody
Wpływ nowoczesnych baterii na oszczędność wody

Techniczne oszczędzanie wody

W wielu przypadkach poszukuje się technicznych sposobów, które pozwolą ograniczać zużycie wody. W związku z tym na rynku pojawiło się wiele sanitarnych urządzeń, których konstrukcja pozwala na efektywne działanie, przy jednoczesnym mniejszym zużywaniu się wody. Są to m.in. nowoczesne konstrukcje perlatorów znajdujących się na wylewkach. Chociaż jest to mała rzecz, to jednak cechuje się dużą skutecznością. Ustępowe miski również idą w kierunku oszczędności wody. Sprawne spłukiwanie wody w toalecie jest umożliwione także poprzez zużycie o połowę mniejszej ilości wody, niż miało to jeszcze miejsce pod koniec XX wieku. Taka strategia zastosowana została również w zmywarkach i pralkach automatycznych. Technologiczny postęp przynosi nam kolejne i coraz to ciekawsze rozwiązania w postaci urządzeń.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Automatyka do analizy zużycia wody

Systemy związane z monitorowaniem nieodpowiedniego użytkowania wodnych urządzeń oraz ochrony przez takim działaniem również należy do kategorii powiązanej z oszczędzaniem wody. Coraz częściej pojawiają się systemy automatyki, które mają za zadanie dokonać analizy zużycia bieżącego wody w danym budynku. W miejscach wprowadzania certyfikacji obiektu, wodomierze grup odbiorników oraz centralny wodomierz podlegają na stałe monitorowaniu. Na podstawie odczytu sporządza się charakterystykę pracy danych systemów do zaopatrzenia wody. Za pomocą odpowiednich algorytmów wyłapuje się niezgodności czy anomalie i w związku z tym do serwisu przekazuje się te sygnały.  (uprawnienia budowlane program) 

Systemowe rozwiązania w wewnętrznych instalacjach

Kiedyś często stosowano systemowe rozwiązania w wewnętrznej instalacji, a obecnie jest to czasami zapomniane.  (uprawnienia budowlane kontakt) Ilość wody, jaka wypływa zależy od hydraulicznej charakterystyki danego urządzenia. Jeżeli ciśnienie wypływu jest wyższe, to współczynnik wypływu wody z baterii również jest wyższy, i w tym samym czasie w związku z tym wypłynie więcej wody. Wymieniając baterię na nową z wylewką DN8, gdzie wcześniej była to wylewka DN10 zauważa się zmniejszenie współczynnika związanego z przepływem, a tym samym zmniejszyło się cieśnienie pracy. Wiadomo, że nie ma to większego znaczenia w przypadku nalewania wody do czajnika, ale myjąc produkty spożywcze pod wodą zużycie zmniejszyło się.  (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com