fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Woda pitna w domu – czysta i tania

Zwłaszcza jeżeli niedawno wybudowałeś dom bądź go wyremontowałeś powinieneś pomyśleć o wyposażenie swojej kuchni w przepływowy filtr. Z pewnością sprawdzi się u Ciebie i u członków Twojej rodziny, jeżeli doceniacie smak dobrej, czystej wody z kranu. Niewątpliwie zamontowanie filtra przepływowego jest inwestycją, jednak taką, która pomoże Ci znacząco zaoszczędzić zarówno wodę, jak i rachunki za nią. Sprawdźmy, co jeszcze przemawia za jego montażem.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Czysta i tania wodna pitna w każdym domu

Nowoczesna technologia

Filtr przepływowy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest bardzo łatwy w montażu i jest estetyczny. Jest to rozwiązanie w pełni funkcjonalne, dzięki któremu z łatwością zaoszczędzimy, ale także i zminimalizujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nie inaczej jest w przypadku przepływowych filtrów, które choć obecnie stosowane w wielu domach – nie stanowią jeszcze standardu AGD. To z pewnością zmieni się za jakiś czas, ponieważ każdy z nas doceni jego działanie. Czy warto w niego zainwestować? Z pewnością, ponieważ w ten sposób zaopatrujemy się w stały dostęp dobrej, czystej, pitnej wody. Taki filtr jest też zastosowaniem praktycznym urządzenia, ponieważ eliminuje konieczność znajdowania dla niego specjalnego miejsca w naszej kuchni. Nie ma więc konieczności zarówno wymiany filtrów, jak i ciągłego nalewania oraz przelewania. Jednym z godnych uwagi filtrów przepływowych jest filtr z systemem FLOW COMFORT marki Dafi.  (uprawnienia budowlane 2022) 

Jak działa?

Montaż filtra przepływowego należy przewidzieć jeszcze na etapie remontu bądź budowy domu/mieszkania. Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić dość sporą sumę pieniędzy, ale także będzie znacznie łatwiejsze. Montaż filtra przepływowego w urządzonej już kuchni to z pewnością większy wydatek, ale także i więcej pracy. Jeżeli więc jesteś na etapie budowy bądź remontu domu/mieszkania i zastanawiasz się nad instalacją systemu filtra przepływowego – zdecyduj się na to. Jeżeli chodzi o działanie filtrów przepływowych to mamy do czynienia z wkładem filtrującym, który wraz z głowicą montowany jest pod zlewozmywakiem. Ma on za zadanie czerpać wodę z jej ujęcia. Zamontowany w ten sposób filtr jest całkowicie niewidoczny. Jedyne, co jest widoczne to bateria. Poza tym można wybrać również taką baterię, która wręcz będzie stanowiła ozdobę dla Twojego zlewu. Taka bateria jest trójdrożna i pozwala na filtrowanie zarówno zimnej, jak i ciepłej wody. Jeżeli chodzi o filtr przepływowy Dafi to składa się on z zestawu montażowego, w którym znajdziemy system do testowania poziomu twardości wody. Dzięki niemu będziemy mogli zredukować w odpowiedni sposób jony, które wpłyną na parametry naszej wody. Właśnie dzięki możliwości regulowania poziomu twardości wody możemy pozbyć się z wody wielu zanieczyszczeń. Wszystko za sprawą znajdującego się w systemie specjalnego złoża żywicznego i zintegrowanej włókniny polipropylenowej. Dzięki obecności węglowego filtra możemy poprawić nie tylko smak wody, ale także jej zapach.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Oszczędność

Po instalacji filtra przepływowego najwyższej jakości taka woda jest gotowa bezpośrednio do spożycia. Można więc wyeliminować całkowicie kupowanie wody butelkowanej.   (uprawnienia budowlane program) Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia ochrony środowiska, ale także zmniejszymy koszty związane z jej zakupem. Zwłaszcza, jeżeli w naszym domu mieszka więcej osób – takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Nie da się ukryć, że lepsza jakość wody ma wpływ nie tylko na jej smak i zapach, dzięki temu jest ona po prostu smaczniejsza dla nas, ale także na prawidłowe funkcjonowanie innych sprzętów AGD, które ją wykorzystują. Mowa tutaj o takich urządzeniach jak elektryczny czajnik czy ekspres do kawy. Dzięki nim niemal w całości wyeliminujemy powstawanie kamienia, który pozostawia po sobie trwały osad. Taki osad jest nie tylko trudny do usunięcia, ale także i spowalnia pracę urządzeń oraz ich żywotność. Jeżeli chodzi o koszt zakupu takiego systemu to jest to wysoki wydatek. Jednak przy tym podkreślić należy, że jest to wydatek jednorazowy. Zwraca się on praktycznie od razu, po nalaniu z niego pierwszej szklanki wody. Jeżeli chodzi o części składowe systemu filtrującego to są one dość tanie w wymianie. Mowa przede wszystkim o wymianie filtrów na nowe. Jeżeli chodzi o instalację całego systemu to w znacznej większości przypadków jest ona bezawaryjna oraz żywotna. Czy jest to rozwiązanie, które polecamy? Bezapelacyjnie tak!  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com