fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zdobyliśmy za granicą uprawnienia budowlane które odpowiadają tym panującym w Polsce. Wracamy z kraju UE bądź też i nienależącego do Unii. Chcemy sprawować samodzielne funkcje techniczne w budownictwie na terenie naszego kraju. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź może być tylko jedna. Złożyć wniosek o uznanie kwalifikacji zawodowych i pozytywnie przejść proces weryfikacji. (program uprawnienia architektoniczne)

Gdzie złożyć wniosek o uznanie kwalifikacji zawodowych?

Wniosek o uznanie kwalifikacji zawodowych należy złożyć pisemnie do Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. To właśnie ten organ prowadzi postępowanie weryfikacyjne. Razem z wnioskiem musimy uiścić stosowną opłatę. Od momentu wpłynięcia, rada ma miesiąc na wstępne zapoznanie się i weryfikację złożonego przez nas dokumentu. Gdy nie ma żadnych zastrzeżeń – wnioskodawca otrzymuje odpowiedź o przyjęciu wniosku. Możemy też otrzymać od rady informację o konieczności usunięcia braków formalnych – wtedy nasz wniosek nie został zaakceptowany. (uprawnienia budowlane – egzamin)

Wniosek o uznanie kwalifikacji: zawartość

We wniosku, który składamy do rady, należy zamieścić kilka konkretnych informacji. Przede wszystkim musimy podać nasze imię i nazwisko, swoje miejsce i datę urodzenia a także obywatelstwo. Istotny jest też kraj, w którym zdobyliśmy uprawnienia budowlane. We wniosku określamy zawód regulowany, wobec którego chcemy, aby nasze kwalifikacje zostały uznane. Ponadto zamieszczamy tam informacje o naszych uprawnieniach budowlanych i kwalifikacjach do zawodu. Nie obędzie się też bez poinformowania o posiadaniu przez nas kształcenia regulowanego. Zamieścić należy także swoje dane kontaktowe oraz listę dokumentów, które dołączamy do wniosku. (programy do uprawnień budowlanych)

Wymagane załączniki do wniosku

Sam wniosek o uznanie kwalifikacji byłby niepełny, gdyby nie znalazłaby się w nim określone załączniki. Przede wszystkim musimy pamiętać o dokumencie bądź dokumentach potwierdzających nasze obywatelstwo. We wniosku musi się także znaleźć potwierdzenie kwalifikacji, które odpowiadają uprawnieniom budowlanym obowiązującym w Polsce. Niezbędny jest także dokument potwierdzający naszą praktykę zawodową. Takie zaświadczenie musi zawierać spis projektów obiektów budowlanych, razem z ich nazwami i adresami. Nie obędzie się bez wyszczególnienia kubatury, powierzchni, charakterystyki oraz konstrukcji tych obiektów, wraz ze szczegółami prac budowlanych i projektowych. Zaświadczenie powinno także mówić o czasie odbywania praktyki. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com