fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Izolacja termiczna

Na wilgotność powietrza w mieszkaniach składa się wiele elementów. Pierwszym z nich i zarazem bardzo ważnym, będzie izolacja termiczna. Konstrukcja powinna być dobrze izolowana i osuszona, aby utrzymywać ciepło. Całość jednak łączy się ze sporym minusem. Właściwe odprowadzanie wilgoci sprawia, że w mieszkaniu nie pojawiają się mikroorganizmy powodujące, np. grzyby i pleśnie, ale jednocześnie często doprowadza do wysuszenia powietrza.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Wilgotność w domu – zapewnianie optymalnych warunków
Wilgotność w domu – zapewnianie optymalnych warunków

Okres grzewczy

Kolejnym ważnym czynnikiem są kaloryfery, które często są uruchamiane w zimowe okresy. Należy pamiętać, że nawet w chłodne dni należy mieszkanie wietrzyć. Jeśli tego się unika, a stale używa się ogrzewania, to wilgotność w pomieszczeniu spada. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla alergików czy astmatyków. Warto przypomnieć, że sposób grzania kaloryferów powoduje, że wszelkie pyłki, roztocza, mikroorganizmy czy też sierści, unoszą się w powietrzu, a następnie chętnie nas atakują.(program egzaminu na uprawnienia)

Brak wietrzenia

O następnym czynniku już trochę było we wcześniejszym akapicie, ale warto osobno to napisać. Mieszkania powinny być regularnie wietrzone. Tylko dzięki temu można przyczynić się do wymiany powietrza, a co za tym idzie – chociażby zmniejszyć namnażanie się chorobotwórczych drobnoustrojów.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Odpowiednia wilgotność w domu

Wilgotność zależna jest od temperatury. Jeśli ta wynosi do 20 stopni, to wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna oscylować przy takich wartościach jak 50/60%. W przypadku wyższych temperatur można mówić już o niższy poziomie wilgotności, ale nie mniejszym niż 40%.

Warto przede wszystkim dbać o powietrze w sypialni. To podczas snu mogą wysuszać się śluzówki. Niestety, ale to ma bezpośredni wpływ na zdrowie mieszkańców. Pierwsze objawy problemów pojawią się w nocy. Następują problemy z zasypianiem, częste przebudzenia, nagłe napady gorąca, ale również suchość w gardle czy ostry kaszel. Następne problemy przejawiają się już w ciągu dnia. Źle wyregulowany sen i wysuszenie organizmu łączą się z: problemem ze skupieniem uwagi, drażliwością na różne czynniki, np. dźwiękowe, bólem oczu, gardła czy też nosa. (uprawnienia budowlane 2022)

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli nie chce inwestować się w nawilżacze powietrza czy innego typu płatne rozwiązania, najlepszym sposobem będzie wietrzenie sypialni przed snem. Dzięki temu nastąpi wymiana powietrza, zmniejszy się ilość drobnoustrojów w pomieszczeniu, a zwiększy poziom wilgotności. To nie rozwiązanie, które zapewni idealny i komfortowy sen, ale na pewno ułatwi życie i funkcjonowanie mieszkańcom.   (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.