fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Weryfikacja uprawnień budowlanych

Przedsiębiorcy i osoby, które zlecają i zamawiają wykonanie prac budowlanych są zobowiązania do weryfikacji kwalifikacji zawodowych przed zatrudnieniem inspektora nadzoru inwestorskiego i kierownika robót. Ważne jest, aby zweryfikować posiadane uprawnienia budowlane, ubezpieczenie OC i przynależność do zawodowego samorządu.(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Zleceniodawca ma możliwość wglądu do kopii dokumentów przed sporządzeniem i podpisaniem umowy. Istnieje możliwość sprawdzenia tych danych poprzez ogólnodostępną bazę inżynierów. Sprawdzenie czy dana osoba jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa można zweryfikować przez portal Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Przy korzystaniu z portalu potrzebne będzie nazwisko i imię wyszukiwanej osoby. W przypadku weryfikacji wiekszej liczby osób poszukiwania można zawęzić do konkretnego numeru członkowskiego lub okręgu.

Numer członkowski to numer uprawnień budowlanych, którymi dysponuje osoba. Pierwszy człon tego numeru to kod okręgowej izby inżynierów budownictwa. Występujące oznaczenia:  BW – budowlane wyburzeniowe; BT – budowlane telekomunikacyjne; IE – instalacje elektryczne; IS – instalacje sanitarne; BM – budowlane mostowe; BD – budowlane drogowe, BO – specjalność budowlana ogólna.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Trzeci składnik numeru weryfikacyjnego

Numer członkowski składa się z nazwy okręgu i oznaczenia specjalności uprawnień budowlanych i cyfr. Przykładowy numer może wyglądać w ten sposób: MAP/BO/0286/11. 0286 to liczba porządkowa, która jest przypisana konkretnej osobie w okręgowej izbie inżynierów. Ostatnia cyfra – 11 – wskazuje na datę wpisania inżyniera na listę członków danej izby.(uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com