fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Weryfikacja uprawnień budowlanych

Przedsiębiorcy i osoby, które zlecają i zamawiają wykonanie prac budowlanych są zobowiązania do weryfikacji kwalifikacji zawodowych przed zatrudnieniem inspektora nadzoru inwestorskiego i kierownika robót. Ważne jest, aby zweryfikować posiadane uprawnienia budowlane, ubezpieczenie OC i przynależność do zawodowego samorządu.(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Zleceniodawca ma możliwość wglądu do kopii dokumentów przed sporządzeniem i podpisaniem umowy. Istnieje możliwość sprawdzenia tych danych poprzez ogólnodostępną bazę inżynierów. Sprawdzenie czy dana osoba jest członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa można zweryfikować przez portal Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.(materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Przy korzystaniu z portalu potrzebne będzie nazwisko i imię wyszukiwanej osoby. W przypadku weryfikacji wiekszej liczby osób poszukiwania można zawęzić do konkretnego numeru członkowskiego lub okręgu.

Numer członkowski to numer uprawnień budowlanych, którymi dysponuje osoba. Pierwszy człon tego numeru to kod okręgowej izby inżynierów budownictwa. Występujące oznaczenia:  BW – budowlane wyburzeniowe; BT – budowlane telekomunikacyjne; IE – instalacje elektryczne; IS – instalacje sanitarne; BM – budowlane mostowe; BD – budowlane drogowe, BO – specjalność budowlana ogólna.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Trzeci składnik numeru weryfikacyjnego

Numer członkowski składa się z nazwy okręgu i oznaczenia specjalności uprawnień budowlanych i cyfr. Przykładowy numer może wyglądać w ten sposób: MAP/BO/0286/11. 0286 to liczba porządkowa, która jest przypisana konkretnej osobie w okręgowej izbie inżynierów. Ostatnia cyfra – 11 – wskazuje na datę wpisania inżyniera na listę członków danej izby.(uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.