fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ważne stanowisko kierownika budowy

Każda budowa potrzebuje pracowników wykonujących wszystkie potrzebne zadania, ale jednak najważniejsza jest osoba podejmująca ważne decyzje i nadająca kierunek prac. Taką osobą jest zazwyczaj kierownik budowy. Konieczne jest, żeby posiadał uprawnienia budowlane. Oczywiście zależnie od rodzaju budowli i zakresie czynności wykonywanych, jego specjalność może się różnić. (informacje o egzaminie na uprawnienia)

Stanowisko kierownika budowy wymaga umiejętności podejmowania ważnych decyzji i oczywiście posiadania zezwolenia na pełnienie samodzielnych funkcji technicznych. Przywilej bycia szanowanym i poważanym z powodu tego zawodu niesie za sobą ogromną odpowiedzialność, ponieważ to on nadzoruje całą budowę. Często zadawanym pytaniem jest czy warto brać na swoje barki całe ryzyko pełnienia tej funkcji? Czy wypłata chociaż trochę nam to rekompensuje? Co ciekawe, na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na takie osoby. Obniżono nawet próg wymagań przy przystępowaniu do kwalifikacji. Nie zwiększyło to jednak zainteresowania podjęcia tego zawodu. Trzeba wykazywać się naprawdę dużą odwagą i pewnością siebie by wziąć na siebie odpowiedzialność powodzeń jak i niepowodzeń na placu budowy. (uprawnienia architektoniczne)

Do obowiązków kierownika nie należy tylko nadzór pracy zatrudnionych ludzi, ale też pilnowanie przestrzegania zasad BHP oraz zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia zdrowia i nie tylko. Jak wcześniej wspomniałam umiejętność podejmowania decyzji pod presją czasu oraz liczenie się z konsekwencjami jest absolutną koniecznością. Bardzo ważnym zadaniem kierownika jest szybka decyzja o zabezpieczeniu terenu w przypadku zagrożeń. W kwestii zarobków, nie wszyscy zgadzają się, że około 7000 zł brutto jest warte całego ryzyka pracy. (uprawnienia budowlane)

Kierownik kontaktowy

Pamiętajmy, że kierownik budowy nie jest zawodem wyłącznie dla mężczyzn, kobiety również mogą wykonywać tę pracę. Ponadto mamy jeszcze jedną opcję, możemy zostać kierownikiem kontaktowym. W takim wypadku nie ma obowiązku posiadania uprawnień budowlanych, ale zarobki też są mniejsze. (dowiedz się więcej)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com