fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czynniki dotyczące budowy

Warto zaznaczyć, że sam materiał to jedno, ale on nie sprawdzi się dobrze, jeśli zawiodą inne elementy budowy. Przed stworzeniem izolacji warto mieć na uwadze to, że na komfort akustyczny mają wpływ następujące elementy: (program egzaminu na uprawnienia)

  1. Sposób połączenie ścian;
  2. Otynkowanie przegród;
  3. Geometria elementów silikatowych;
  4. Jakość wykonania prac murarskich;
  5. Dokładność wymiarowa bloczków;
  6. Jakość prowadzenia instalacji;
  7. Przyjęte rozwiązanie projektowe, to tyczy się geometrii pomieszczeń, rodzajów stropów, węzłów i ścian).

Jeśli te elementy nie będą dobrze wykonane, nawet najlepszy materiał nie da rady wyciszyć mieszkań w zadowalający sposób.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Ważne czynniki wpływające na komfort akustyczny
Ważne czynniki wpływające na komfort akustyczny

Masa i gęstość materiału

Im większy poziom gęstości materiału, tym lepszy poziom izolacji akustycznej. To jedna z podstawowych zasad, którą warto się kierować przy wyborze materiałów. Dotyczy to przegród jednomateriałowych. Warto zaznaczyć, że im ściana będzie masywniejsza, tym będzie cichsza. Dlatego wybiera się materiały o dużej gęstości, grube i dobrze izolujące.(uprawnienia budowlane 2022)

Dobrym przykładem materiału, który ciężko wprawić w drgania, są elementy silikatowe. Te świetnie nadają się do izolacji akustycznej. Ich główną zaletą jest odporność na występowania zjawisk rezonansowych. W skrócie oznacza to, że tworzą stabilną zaporę przed przenoszeniem niepowołanych dźwięków.

Geometria elementów murowych

To, w jaki sposób mury należy wypełniać zaprawą murarską jest zależne od rodzaju powierzchni czołowej bloczków. Są dwa wyjścia, jedno to wypełnianie spoiny pionowo. Drugie, korzystając z metody „pióro-wpust”. To ma wpływ na ich szczelność i izolację. Najlepszymi materiałami do wypełniania izolacji będą bloczki z kategorii „A”. Te posiadają gładkie powierzchnie czołowe, wymagające wypełnianie spoiny pionowej. Dzięki temu zapewnia się najlepszą szczelność wznoszonej przegrody. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Korzystanie z dobrych materiałów zapewnia stworzenie cienkiej warstwy. To bardzo ważne, ponieważ ułatwia ona twierdzenie spoin i usprawnia prace budowlane.

Czynniki wykonawcze

Sam materiał, nawet najlepszy, to jedno. Pamiętać trzeba również o tym, że cały budynek powinien być odpowiednio wykonany i zadbany. W skrócie nazywa się to jakościowym wykonawstwem. Murowanie ścian musi spełniać normy z grupy PN-EN 1996 i przebiegać zgodnie ze sztuką budowlaną. W ścianach nie może być żadnych ubytków, osłabień czy nieszczelności. Inaczej nawet dobry materiał izolacyjny, nie zapewni komfortu akustycznego w pomieszczeniu. W miejscach, w których występują szczeliny izolacyjne warto, np. nie montować gniazd elektrycznych, aby nie zmniejszać siły działania izolacji akustycznej. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com