fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czynniki

Co właściwie ma wpływ na wartość mieszkania? Nie da się ukryć, że zapewne wielu z nas spotkało się z sytuacją, w której porównywaliśmy ze sobą kilka lokali i choć wyglądały bardzo podobnie, to znacząco różniły się od siebie cenowo. Z czego to wynika? Niewątpliwie z wielu czynników. Jakich? To postaramy się wyjaśnić w tym artykule.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Wartość mieszkania

Lokalizacja

We wcześniejszych artykułach wskazywaliśmy, jak bardzo ważna jest kwestia lokalizacji mieszkania. Przede wszystkim mowa tu nie tylko o naszym komforcie z racji bliskiego mieszkania wokół niezbędnych dla nas miejsc, ale także o oszczędności czasu. Przede wszystkim więc wartość mieszkania podnosi jego odpowiednie zlokalizowanie. Jeżeli mówimy o odpowiednim zlokalizowaniu to przede wszystkim mamy na myśli odległość od kluczowych miejsc, czyli szkół, żłobków, aptek, czy też sklepów. Mowa także o dobrze rozplanowanej komunikacji miejskiej, dzięki której jesteśmy w stanie znacznie szybciej się przemieszczać. Równie ważnym elementem jest obecność miejsc parkingowych wokół domu, jeżeli nie mamy własnego garażu. Często także zwracamy uwagę na to, by kupować mieszkanie blisko centrum, ale jednak z dala od miejskiego zgiełku. To również jest możliwe, ponieważ także w miastach i ich centrach znajdują się miejsca, w których jesteśmy w stanie „odciąć się” od wszechobecnego hałasu. Zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z mieszkaniami, które wokół mają własną infrastrukturę usługowo-handlową. Dzięki takim elementom mieszkania zyskują bardzo dużą popularność. (uprawnienia budowlane 2022)

Plany zagospodarowania

Nie każdy z nas szuka wymarzonego mieszkania dla siebie. O nieruchomościach myślimy przyszłościowo, a więc przede wszystkim traktujemy je jako inwestycję. Często szukamy mieszkań w dobrej lokalizacji pod wynajem. Nie da się ukryć, że tego typu rozwiązanie z pewnością się sprawdzi. Dobrze zlokalizowane mieszkanie do wynajęcia w centrum miasta z pewnością będzie przynosiło dochody, ponieważ chętnych nie brakuje. Warto więc przed zakupem mieszkania zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego lokalizacji, w której chcemy kupić mieszkanie. Dzięki sprawdzeniu planu będziemy mieć ogląd na sytuację dotyczącą planów rozbudowania okolicy, a więc przyszłej infrastruktury użytkowo-handlowej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak w przyszłości dana okolica będzie się rozwijać. Jeżeli dodatkowo takie mieszkanie jest dobrze skomunikowane, a więc jego odległość od przystanków autobusowych czy dworców jest niewielka, z pewnością będzie w centrum zainteresowania. Jeżeli jednak nasze przyszłe mieszkanie będzie zakupione w pobliżu drogi szybkiego ruchu, z pewnością nie będzie ono atrakcyjne. Przede wszystkim dlatego, że takie rozwiązanie w znaczący sposób wpływa na komfort życia.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Metraż i technologia

Na wstępie należy podkreślić, że głównym determinantem ceny mieszkania jest jego metraż.   (program egzaminu na uprawnienia)  Przede wszystkim jasna jest zasada, że im większy metraż tym zdecydowanie wyższa cena. Może się jednak zdarzyć, że ceny jednostkowe metra kwadratowego niektórych dużych mieszkań będą bardzo atrakcyjne. Z tego grona należy wykluczyć kawalerki, które nawet jeżeli mają bardzo dobrą lokalizację, to przeważnie mogą kosztować tyle, ile kilkupokojowe mieszkanie, oddalone kilka kilometrów dalej. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że na wartość mieszkania wpływa także technologia. Mowa tu przede wszystkim o tym, w jaki sposób powstał budynek, a więc czy jest to np. blok z wielkiej płyty czy też budynek ceglany. Wiele zależy także od widoków z mieszkania oraz oczywiście od jego standardu. (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com