fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W pełni bezpieczny dom- istotny wpływ oświetlenia

Każda posesja powinna być odpowiednio zabezpieczona przed włamywaczami. Już podczas projektowania i wyposażania domu  powinno się zaplanować konkretne rozwiązania.  Istotne jest właściwe oświetlenie terenu.  Idealne będą do tego np. lampy z czujnikami ruchu (uprawnienia budowlane). Oświetlają one dany teren w momencie, gdy ktoś pojawi się na posesji.

wpływ oświetlenia
wpływ oświetlenia

 

Odpowiedni punkt obserwacyjny

Drzwi wejściowe, brama wjazdowa powinny mieć zapewnione odpowiednią widoczność. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku okno. Jeśli jednak go nie ma, dobrze byłoby zainstalować kilka kamer, które będą monitorowały najważniejsze newralgiczne punkty (uprawnienie budowlane 2019).

Bezpieczeństwo posesji zapewni też dobrze wyszkolony pies. Sama obecność czworonoga na danym terenie zniechęci potencjalnych włamywaczy do zapuszczenia się na określony teren.

A może okna antywłamaniowe?

W całym domu można zamontować okna antywłamaniowe, dają one duże bezpieczeństwo i pewność, że włamywacz nie dostanie się taką drogą do domu. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania w przypadku okien na parterze ze względów oszczędnościowych. Niewątpliwie bardzo często montuje się także piwniczne okna antywłamaniowe.

Jeśli złodzieje mogą w łatwy sposób dostać się na piętro przez taras lub balkon, to warto zainwestować i również tam zamontować odpowiednie modele okien .(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Kolejną ciekawą propozycją są rolety zewnętrzne, które będą dodatkowo zabezpieczały okna. Zazwyczaj są to propozycje o wzmocnionym płaszczu, wyposażone w dolny rygiel zamykający oraz bolec antywyważeniowy. Niektóre modele posiadają mechanizm nawijania z blokadą obrotu. (uprawnienia architektoniczne)

Bardzo istotna jest również odpowiednia brama garażowa. Powinna ona mieć solidną konstrukcję i mocny zamek. Bardzo ważnym elementem jest napęd bramy, który blokuje skrzydło i uniemożliwia jego podważenie.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com