fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Bezpieczne aktywa

Ogólnie rzecz biorąc nieruchomości są jednymi z najbardziej popularnych aktyw. Przede wszystkim jest to kwestia bezpieczeństwa, która przynosi regularne zwroty. Nie da się ukryć, że najważniejsza jest przede wszystkim znajomości rynku nieruchomości, a przede wszystkim wiedza o jego zapotrzebowaniu i dostępności. Dowiedzmy się więc, w jakie nieruchomości warto inwestować i które przyniosą największe korzyści? Sprawdzamy.  (uprawnienia budowlane kontakt)

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Sposób pomnażania kapitału

Najbardziej popularne są nieruchomości komercyjne. Mowa przede wszystkim o różnego rodzaju sklepach oraz biurach. Przede wszystkim największe zyski przynoszą usługowe lokale, które są przeznaczone na różnego rodzaju sklepy. Jak wyglądają inwestycje jeśli chodzi o ich rentowność? Przede wszystkim wykazują one rentowność na poziomie nawet 5-8% w skali roku. (uprawnienia budowlane 2022)

Nieruchomości komercyjne

Jeżeli chodzi o inwestowanie w nieruchomości komercyjne należy przede wszystkim wziąć pod uwagę opłacalność takiego rozwiązania. Przede wszystkim wiąże się ona z czynnikami, które mają na to bezpośredni wpływ. Jako główne z nich wyróżnia się:

  • wyższe stopy zwrotu z inwestycji – w porównaniu z lokatami bankowymi i obligacjami skarbowymi,
  • długoterminowe umowy najmu – od 5 do nawet 15 lat,
  • regularny zysk z najmu nieruchomości,
  • łatwiejsze egzekwowanie należności za najem,
  • dbałość najemcy o nieruchomość. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Inwestycje w nieruchomości komercyjne mogą mieć dwojaki charakter. Można daną nieruchomość kupić razem z najemcą lub kupić sam lokal. Nie da się ukryć, że dla inwestora pierwsza z opcji jest bardzo komfortowa, ponieważ niejako zyskuje „dwa w jednym” i nie traci czasu na szukanie wynajmujących. Z kolei druga opcja jest bardzo popularna wśród zakupu lokali konkretnych marek, z konkretnym przeznaczeniem. Mowa przede wszystkich o lokalach handlowych, jakimi są np. popularne sklepy sieci Żabka czy Biedronka. Musimy wiedzieć, że właśnie tego typu firmy, które mają zapewnioną nie tylko pozycję, ale i płynność finansową są szczególnie odporne na wahania gospodarcze. Ryzyko upadłości jest całkowicie zminimalizowane.  (uprawnienia budowlane program) 

Nieruchomości komercyjne a niewielki wkład własny

W tym celu należy objaśnić pojęcie, które ma z tym nieodłączny związek. Mowa o crowdfundingu, który obecnie jest traktowany jako sposób inwestowania na rynku nieruchomości. Bardzo często deweloperzy nie polegają tylko na wsparciu banków i decydują się gromadzić środki na finansowanie swojej inwestycji od osób prywatnych. W tym celu jednak niezbędna jest tzw. kwota wejścia, czyli wkład w nieruchomość. W zależności od jej rodzaju może ona wynieść około 10 tysięcy złotych. Crowdfunding jest przede wszystkim skierowany do inwestorów, którzy nie mają w swoich zasobach znaczącego kapitału. Nie mogą więc pozwolić sobie od zaraz na zakup nieruchomości komercyjnej, ale także, a może przede wszystkim cenią sobie wygodę, ponieważ tego typu inwestowanie z pewnością jest łatwiejsze. Mowa o zmniejszeniu ilości formalności do absolutnego minimum oraz działania w tym zakresie całkowicie on-line. O czym warto szczególnie pamiętać, każdą inwestycję w nieruchomość komercyjną warto poprzedzić dokładną analizą przewidywanej rentowności najmu. Wówczas aspekty, które są szczególnie istotne mają z pewnością wpływ na zabezpieczenie nie tylko płatności czynszu, ale także i ryzyka związanego z relokacją najemcy. Należy więc zweryfikować nie tylko lokalizację samej nieruchomości, ale także i zwrócić uwagę na jej stan techniczny i infrastrukturę.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com