fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Urok ogrodzenie z kamienia

Ogrodzenia z kamienia są szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem, który zapewnia bezpieczeństwo na działce, jak również dodaje uroku całej posesji.

Kamień posiada swój naturalny wdzięk, który nawiązuje do natury, bardzo wiele osób ceni właśnie ten materiał budowlany, który jest solidny i trwały. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Urok ogrodzenie z kamienia
Urok ogrodzenie z kamienia

Nowoczesne sposoby ogrodzeń – system WD

System WD jest nowoczesną formą ogrodzenia, w którym wykorzystuje się kamień oraz przęsła wypełnione tym właśnie materiałem. W celu uzyskania efektywnego ogrodzenia wykorzystuje się gabiony, są to proste i mocne formy przestrzenne wykonane z metalu, dzięki którym tworzy się murki oporowe, które wzmacniają skarpy, a także dekorują przestrzeń. Gabiony wypełnia się nisko nasiąkliwymi, mrozoodpornym i kamieniami, które posiadają frakcje od 60 mm do 250 mm. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

Ogrodzenia wykonane z gabionów kojarzą się z bardzo nowoczesnym stylem. Charakteryzują się prostą formą, minimalistycznym charakterem, który przykuwa uwagę. Odpowiednio dobrany rodzaj kamienia, jego kolor może jeszcze bardziej podkreślić walory tego typu rozwiązań.

Dużą zaletą tego typu ogrodzeń są właściwości dźwiękochłonne, dzięki nim możemy stłumić np. hałas uliczny. Gabiony wykonuje się z profili, w których elementy łączy się prętami. Są one ze sobą spawane, ocynkowane ogniowo, dzięki temu wykazują dużą wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych, co jest bardzo cenione j właśnie w przypadku ogrodzeń. (program uprawnienia architektoniczne)

Cała konstrukcja musi być bardzo trwała, ponieważ ma skutecznie zabezpieczyć ogrodzenie przed niekorzystnym wpływem siły rozpierający. Co ciekawe, tego typu ogrodzenie wcale nie jest takie drogie. A można zamówić przeróżne konfigurację tego ogrodzenia, o różnych wymiarach i kształtach. Zazwyczaj producenci dostosowują projekty do wymagań klientów. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com