fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane są niewątpliwie najbardziej popularne spośród wszystkich specjalności uprawnień budowlanych. Osoba, która posiada owe uprawnienia może pełnić niezależne funkcje
 w budownictwie. Wśród takich samodzielnych stanowisk możemy wymienić z pełnym przekonaniem kierownika budowy. (http://uprawnienia-architektoniczne.com/egzamin/o-egzaminie )Przede wszystkim jest to osoba, bez której żadna budowa nie może się obyć.

Uprawnienia konstrukcyjno- budowlane
Uprawnienia konstrukcyjno- budowlane

Profil kandydata

Profil kandydata na uprawnienia budowlane to bezsprzecznie praktyka + wykształcenie. W związku z tym proces kwalifikacyjny składa się z weryfikacji jednego i drugiego. (http://uprawnienia-budowlane.com/program/online) Należy zdać egzamin ustny oraz pisemny sprawdzający znajomość prawa budowlanego oraz umiejętności praktycznych.

Jak wygląda egzamin?

Polska Izba Inżynierów Budownictwa organizuje egzaminy na uprawnienia budowlane dwa razy w przeciągu roku. Egzamin składa się z dwóch etapów – test oraz egzamin ustny.( http://uprawnienia-budowlane.com/) Najpierw zdawany jest test, aby potwierdzić wiedzę teoretyczną dotyczącą przepisów BHP oraz prawa budowlanego. Następnie kandydat przechodzi do kolejnego etapu, w którym musi odpowiadać na pytania komisji. (http://uprawnienia-architektoniczne.com/program-uprawnienia-budowlane/program-uprawnienia-budowlane-na-komputer ) Komisja ta weryfikuje przede wszystkim, czy kandydat z posiadaną wiedzą jest w stanie pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

Postępowanie kwalifikacyjne

Konkludując, z wykształceniem bezsprzecznie wiążą się koszty. Czy to podręczników, materiałów naukowych jak i opłat za przystąpienie do egzaminów. Koszty postępowania kwalifikacyjnego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej zależą od rodzaju i zakresu uprawnień.  Zakończenie obu egzaminów z wynikiem pozytywnym oznacza, iż uprawnienia zostają nadane. Ale na tym nie koniec, ponieważ z tego przywileju wynikają koszty t.j obowiązek członkostwa w samorządzie inżynierów budownictwa. (http://uprawnienia-budowlane.com/uprawnienia-budowlane) Reasumując możliwości rozwoju zatem są ogromne. Oczywiście od każdego inżyniera zależy jak wykorzysta swoje prywatne zaplecze techniczne. Perspektywy zatrudnienia to kierownik robót, inspektor nadzoru inwestorskiego– którego zadaniem jest nadzorowanie prac konstrukcyjnych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com