fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane i ich zalety

Większość osób, które marzą o karierze w budownictwie wiedzą o konieczności posiadania uprawnień budowlanych i konkretnej specjalności. Wybierają oni najczęściej uprawnienia konstrukcyjno-budowlane.(program egzamin na uprawnienia 2020) Oto dlaczego, cechują się swoją uniwersalnością, a jednocześnie dają mnóstwo możliwości. Po uzyskaniu ich możemy znaleźć zatrudnienie jako projektant konstrukcji, inspektor nadzoru inwestorskiego, kierownik robót budowlanych oraz kierownik budowy. Branża budownictwa z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej, przez co rośnie też konkurencja, tak więc dobrze jest mieć parę opcji do wyboru. (materiały na uprawnienia)

A teraz, kto wydaje takie uprawnienie i co ważniejsze jak je zdobyć? Okręgowa komisja kwalifikacyjna ma w obowiązku wydawanie ten rodzaj uprawnień. Pierwsze co trzeba zrobić to ukończyć studia magisterskie na kierunku budownictwa. Następnie musimy odbyć praktykę zawodową w biurze projektowym jak i na samej budowie. Później czeka na nas cały proces kwalifikacyjny i na końcu egzamin na uprawnienia budowlane. Po pozytywnym przejściu każdego z tych kroków możemy wreszcie cieszyć się uprawnieniami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Cała ta długa, wymagająca droga jest warta tego co czeka na nas na jej końcu. (uprawnieni architektoniczne)

Jest mała różnica pomiędzy wydawaniem uprawnień tylko do kierowania robotami budowlanym, a tymi łączonymi z projektowaniem. Przy tych pierwszych wymaga się od nas praktyki zawodowej odbytej wyłącznie na budowie. Natomiast stawia się przed nami o wiele więcej zadań, jeśli ubiegamy się o uprawnienia w specjalności do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Szereg możliwości

Zdobycie uprawnień konstrukcyjno-budowlanych otwiera nam mnóstwo drzwi do rozpoczęcia kariery.(egzamin na uprawnienia architektoniczne) Absolutna większość inżynierów decyduję się na zawód kierownika budowy czy też kierownika robót budowlanych. Jest też jeszcze jedna droga kariery tj. inspektor nadzoru inwestorskiego. A jeśli jesteśmy w posiadaniu uprawnień projektowych, otworem stoją przed nami drzwi do zostania projektantem budowlanym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com