fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane, drogowe i mostowe – różnice

Osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i praktykę zawodową mogą otrzymać w Polsce uprawnienia budowlane. Uprawnienia budowlane to przede wszystkim przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zawierają także informacje o zakresie prac projektowych i robót budowlanych dla konkretnej specjalności. Zakres uprawnień jest indywidualnie oceniany z uwzględnieniem przepisów, które stanowią podstawę do nadania uprawnień.(jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Uprawnienia budowlane umożliwiają prawnie kierowanie robotami budowlanymi i projektowaniem w konkretnej specjalności. Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane umożliwiają projektowanie konstrukcji obiektów i kierowanie robotami budowlanymi powiązanymi z konstrukcją i architekturą budynków. W przypadku uprawnień z ograniczonym zakresem kubatura danego obiektu nie może być większa niż 1000m3.

Uprawnienia mostowe umożliwiają prace na projektami budowlanymi i kierowaniem robotami budowlanymi związanymi z drogowymi obiektami inżynierskimi. Przede wszystkim drogami publicznymi i kolejowymi obiektami inżynierskimi. W skład których wchodzą nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych, tunele liniowe, wiadukty, mosty i przepusty.(uprawnienia budowlane)

Wyeliminowanie inżynierskich obiektów drogowych

Uprawnienia dotyczące specjalności drogowej umożliwiają projektowanie obiektów budowlanych i kierowanie robotami budowlanymi w kontekście dróg publicznych. Wyklucza się drogowe obiekty inżynierskie.(egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania)

Z pewnością uprawnienia specjalności drogowej umożliwiają projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi w obszarze dróg skierowanych na ruch i postój statków powietrznych razem z przepustami.(program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com