fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienia kolejowe- wszystko co musisz o nich wiedzieć

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo rodzajów uprawnień budowlanych. Jedne bardziej wymagające, drugie mniej. By móc się o nie ubiegać najpierw trzeba przedstawić dokument potwierdzający określone wykształcenie i zdobyć odpowiednie doświadczenie. (program na uprawnienia w wersji android)

Uprawnienia kolejowe są ściśle powiązane z inżynierią kolejową, która ma dość szeroki zakres. Co umożliwiają nam te uprawnienia? Otóż otwierają drzwi do samodzielnego wykonywania funkcji technicznych, co jest niesamowicie przydatne, szczególnie przy projektowaniu. Ponadto, poza samym budowaniem, mamy prawo do zabezpieczania pewnych urządzeń, a nawet pracy przy układach sterowania ruchem kolejowym. Takie uprawnienia otrzymujemy od samorządu zawodowego inżynierów. (egzamin ustny na uprawnienia)

Posiadając te uprawnienia, możemy budować bez żadnych ograniczeń, a nawet zajmować się projektowaniem niektórych obiektów budowlanych. Jeśli chodzi o konstrukcje kolejowe, składają się one na stacje i linie kolejowe. Co więcej, możemy też zajmować się tworzeniem bocznic zgodnych z prawem technicznym. (uprawnienia budowlane- egzamin)

Uprawnienia kolejowe, czy na pewno nieograniczone?

Pomimo, że uprawnienia kolejowe dają nam mnóstwo możliwości pracy i rozwoju to jednak jest pewien haczyk. Otóż zezwalają one na budowanie bocznic kolejowych, ale nie mogą przekroczyć one prędkości jazdy 200 km/h. Prędkości powyżej tej normy są wręcz zabronione. Aby korzystać z takich uprawnień na co dzień, wymogiem są studia magisterskie na kierunku budownictwo lub transport. Musimy pamiętać, że budownictwo kolejowe jest niezmiernie skomplikowanym rodzajem. Wiąże się ze specjalistycznymi, precyzyjnymi konstrukcjami, które mogą być wykonywane tylko i wyłącznie na podstawie zasad technicznych. Jeśli ukończyliśmy kierunek elektrotechniki to możemy ubiegać się o uprawnienia ale dotyczące pracy tylko w zasięgu kolejowych obiektów budowlanych. Koszty, na które musimy się przygotować to około 2300 zł (wraz z egzaminem). Zdobywając tytuł inżyniera czy projektanta i wykonując prace kolejowe, raz w roku musimy opłacić ubezpieczenie OC i składki członkowskie w wysokości 500 zł. (wybierz program do uprawnień)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.