fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienia i różne możliwości z nimi związane

Uzyskując tytuł inżyniera, a następnie uzupełniając swoje kwalifikacje uprawnieniami budowlanymi, mamy otwarte drzwi do samodzielnego działania przy wielu pracach technicznych. Ci, którzy weszli w posiadanie powyższych dokumentów często awansują na stanowisko kierownika budowy. A wiemy jak szeroko szanowana jest ta pozycja, ponieważ to właśnie kierownik podejmuje najważniejsze decyzje odnośnie porządku działań czy samych projektów. Zdarza się, że takie uprawnienia powinny być w rękach architekta, czy projektanta, tak aby mogli wykonywać prawidłowo swoją pracę. (testy uprawnienia budowlane)

Jednak same uprawnienia to nie wszystko, bardzo cenione jest posiadanie konkretnej specjalności. Istnieje 10 specjalności do wyboru. Składa się na nie nie tylko odpowiedni poziom wykształcenia, ale również wiele lat praktykowania rzemiosła projektując lub pracując w terenie. Oczywiście samo doświadczenie nie daje nam automatycznie specjalizacji. Konieczne jest zdanie egzaminu państwowego. To jest dopiero potwierdzeniem naszej wiedzy, zdolności oraz znajomości przepisów i wykonywanie czynności na budowie w trosce o bezpieczeństwo. (program egzamin 2019)

Każda pojedyncza specjalność jak sama nazwa wskazuje jest specjalna, wyjątkowa, dlatego wymaga znajomości różnego zakresu wiedzy budowlanej. Analogicznie więc, jeśli w przyszłości chcemy zajmować się inżynierią drogową lub kolejową musimy zdobyć odpowiadającą temu specjalność. Wszystkie specjalizacje nabywane są oddzielnie, nie ma jednego egzaminu umożliwiającego zdobycie ich wszystkich za jednym zamachem. (program z aktami na uprawnienia)

Duże ambicje

Są też specjalności, które w sobie jeszcze zawierają dodatkowe specjalizacje techniczno-budowlane. W budownictwie może spotkać się z nimi naprawdę często. Zastosowanie znajdują one w pracach konstrukcyjno- budowlanych tj. przy budowlach wysokościowych. Posiadając specjalność konstrukcyjną możemy stawiać budynki mieszkalne na terenach górniczych. Takie prace mogą mieć miejsce dopiero po przystosowaniu terenu, a nie jest to prostym zadaniem. Wejście w posiadanie wysokich kwalifikacji otwiera nam drzwi do mnóstwa możliwości. (egzamin ustny na uprawnienia)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.