fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane w kategorii inżynieryjnej mostowej

Uprawnienia budowlane są bardzo przydatne w branży budowlanej. Nierzadko osoba, która decyduje się na ich zdobycie, staje przed trudnym wyborem – na jakie uprawnienia się zdecydować? Wybrać zakres ograniczony czy nieograniczony? (uprawnienia budowlane)

Ciekawą kategorią uprawnień budowlanych są uprawnienia w specjalności mostowej. Nabyte bez ograniczeń, pozwalają na projektowanie obiektów budowlanych i kierowanie przebiegiem prac ich powstawania. Do takich obiektów zalicza się między innymi kolejowe obiekty inżynieryjne. W ich skład wchodzą wszelkiego rodzaju mosty, wiadukty, tunele liniowe, ściany oporowe czy przepusty. Do kolejowych obiektów inżynieryjnych można zaliczyć także nadziemne i podziemne przejścia dla pieszych. W sytuacji, gdy osoba posiadająca uprawnienia budowlane bierze się za wykonanie projektu takich kolejowych obiektów inżynieryjnych, musi mieć na uwadze fakt, że projekt ten powinien być zgodny z przepisami technicznymi. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Uprawnienia budowlane w specjalności mostowej pozwalają także na wykonywanie projektów i kierowanie pracami budowlanymi takich budowli jak drogowe obiekty inżynierskie. Ich projekt i wykonanie musi być oczywiście zgodne z przepisami o drogach publicznych. ( program na uprawnienia budowlane )

Dzięki mostowym uprawnieniom budowlanym, pracownik branży budowlanej może także obliczać światło przepustów i mostów.

Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej

Jeśli chodzi o uprawnienia budowlane w specjalizacji inżynieryjnej drogowej, to dopuszczają one wykonywania projektów oraz kierowania robotami budowlanymi obiektów budowlanych. Chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju drogi. Pamiętać należy, że ich projekt, a także wykonanie musi ściśle podlegać przepisom o drogach publicznych.

Co ciekawe, w skład tych obiektów wchodzą między innymi przepusty i drogi przydatne w ruchu i postoju statków powietrznych.Uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej nie pozwalają na projektowanie i nadzorowanie budowy przepustów i drogowych obiektów inżynierskich. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com