fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane = wyższa pensja ?

Jesteś po studiach technicznych, pracujesz w branży budowlanej i zastanawiasz się czy zdobycie uprawnień budowlanych przyniesie ci jakiekolwiek korzyści? Posiadanie uprawnień budowlanych często wiąże się z większym wynagrodzeniem, jednak dodatkowo pociąga za sobą dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność. Spójrz co na ten temat napisał twój kolega z branży.

uprawnienia budowlane wyższa pensja
uprawnienia budowlane wyższa pensja

Praktyka budowlana

Witam, mam na imię Kamil. Moja przygoda z budownictwem zaczęła się jakieś 10 lat temu, kiedy to poszedłem na studia. Około pięciu lat temu skończyłem studia i szybko znalazłem pracę w firmie wykonawczej zajmującej się obiektami kubaturowymi. Jako młody inżynier miałem bardzo dużo obowiązków na budowie. Do pracy dojeżdżałem z jedną z brygady zatrudnionych w firmie. Codziennie rano robiłem obchód, zazwyczaj z kierownikiem budowy, aby rozdzielić pracownikom ich obowiązki. Poza tym zajmowałem się pracą papierkową, dbałem o jakość wykonywanych robót, pilnowałam harmonogramu,  sprawdzałem faktury, pilnowałem by praca podwykonawców była dobrze zrobiona. Pracę rozpoczynałem od 7:00 i kończyłem o 16:00.

Moje obowiązki kumulowały się głównie pod nieobecność kierownika budowy. Praca inżyniera była dla mnie ogromnym wyzwaniem. Od kierownika budowy nauczyłem się wielu cennych rzeczy i dziś sam pełnię tę funkcję. Czuję się dobrze przygotowany do pełnienia samodzielnej funkcji kierownika. Po zdobyciu praktyki i wypełnieniu dziennika praktyk długo zastanawiałem się czy złożyć dokumenty. Jedyną sesję,  mimo iż długość praktykami pozwalała mi na złożenie dokumentów,  odpuściłem i  podszedłem  do egzaminu dopiero w następnej. Egzamin zdałem bez większych problemów. Nie było to szczęście, a jedynie moja dużo wiedza. Pytania z praktyki nie zaskoczyły mnie w żaden sposób, natomiast pytań testowych nauczyłem się z programu dostępnego na stronie: www.uprawnienia-budowlane.com.

Wzrost pensji po zdobyciu uprawnień

Co było potem?  O tym że podchodzę do uprawnień budowlanych nie wiedział nikt poza moją rodziną.  Nie chciałem informować o tym pracodawcy . Dowiedział się dopiero, gdy przyniosłem dokument o zaliczeniu egzaminu. W sumie to bardzo się ucieszył,  bo zastanawiał się, czy nie zatrudnić kogoś kto mógłby samodzielnie prowadzić budowy. Bez wahania dał mi podwyżkę w wysokości 30% mojej dotychczasowej pensji. Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie i podpowiedzieć coś młodszym kolegom to tyle, by nie wahali się z podjęciem decyzji o podejściu do egzaminu.  Egzamin nie jest taki trudny jakby się mogło wydawać,  więc jeśli macie wystarczająco długą praktykę to się dłużej nie zastanawiajcie.

 

Chcesz wiedzieć jak inni wspominają swoją przygodę z budownictwem? Zajrzyj na naszego bloga i inne wpisy:

http://uprawnienia-budowlane.com/blog/praktyka-budowlana/

http://uprawnienia-budowlane.com/blog/warunki-egzaminu-uprawnienia-budowlane/

http://uprawnienia-budowlane.com/blog/uprawnienia-budowlane-2017-egzamin/

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com