fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Bezsprzecznie zdobycie uprawnień budowlanych jest celem i marzeniem większości osób, które ukończyły studia inżynierskie. Oczywiście najważniejszymi czynnikami są tutaj odpowiednie wykształcenie oraz odbycie praktyki zawodowej (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Należy zatem spełnić wiele czynników i zaliczać każdy z kolejnych etapów ku uprawnieniom budowlanym.

Praktyka zawodowa – poznaj nowe przepisy!

Istotnie, pozytywne zaliczenie praktyki zawodowej jest warunkiem, który trzeba spełnić aby móc ubiegać się o uprawnienia budowlane. Przede wszystkim należy spełnić odpowiednie formalności (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Obecnie dokumentem potwierdzającym odbycie praktyki zawodowej jest oświadczenie. Jego wzór znajduje się w Rozporządzeniu w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Należy pamiętać, iż oświadczenie musi zostać podpisane przez patrona praktyki zawodowej. Patronem może zostać osoba posiadająca odpowiednią specjalność uprawnień i będącego członkiem samorządu zawodowego.

Oświadczenie o odbyciu praktyki i załączniki

Jeżeli ktoś, kto zdobył oświadczenie o odbyciu praktyki myśli, że to już koniec drogi -jest w błędzie (uprawnienia budowlane – egzamin). Otóż do oświadczenia należy dołączyć również zbiorcze zestawienie odbytej praktyki zawodowej. Istotnie, muszą być w nim szczegółowo wymienione wszystkie wykonane prace, zarówno przy projektowaniu, jak i na budowie. Godnym uwagi jest fakt, że praktykę zawodową można zrealizować zarówno w kraju, jak i za granicą. Potwierdzeniem odbycia zagranicznej praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych jest zaświadczenie wydawane przez kierownika jednostki, w której praktyka się odbyła.

Przebieg praktyki zawodowej – dodatkowe informacje

Jak już wspomniano odbycie praktyki zawodowej jest kluczowym elementem w drodze do uzyskania uprawnień budowlanych. Z pewnością należy pamiętać o tym, aby patron praktyki posiadał odpowiednie uprawnienia budowlane i doświadczenie zawodowe oraz był członkiem samorządu zawodowego. Nie ulega wątpliwości, iż przygotowanie zawodowe jest niezwykle ważne (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). Przede wszystkim dlatego, że od pracy inżynierów budownictwa oraz architektów zależy bezpieczeństwo ludzi korzystających z obiektów budowlanych czy instalacji. Oczywiście czas praktyki zależy od wykształcenia oraz rodzaju uprawnień budowlanych. Przykładowo uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi wymagają jedynie ukończenia praktyki wykonawczej. Z kolei dla uprawnień do projektowania lub do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi wymagana jest już praktyka projektowa i wykonawcza.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.