fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Umowa na roboty budowlane – po co?

Decydując się na mniejszy lub większy remont czy prace wykończeniowe, poszukujemy ekipy budowlanej, która wykona wymaganą przez nas pracę. Naszym pierwszym kryterium wyboru jest najczęściej cena usługi. Niestety nie zawsze idzie ona w parze z jakością prac. Często nie każdy członek takiej załogi remontowej ma odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zadanych przez nas prac. Warto nie przekonać się o tym zbyt późno. Co więc mogę zrobić? Z pomocą przychodzi umowa na roboty budowlane. (uprawnienia budowlane)

Umowa na roboty budowlane – co daje?

Przede wszystkim warto zdecydować się na sprawdzoną, profesjonalną firmę, która zagwarantuje nam podpisanie umowy na zamawianą usługę. Prawidłowo skonstruowana umowa pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemności, takich jak oszustwo czy wyłudzenie pieniędzy. Sprecyzuje ona dokładnie jakie prace mają zostać przeprowadzone a także termin ich wykonania. Umowa daje nam również potwierdzenie kwalifikacji wszystkich pracowników (nie tylko uprawnień budowlanych). Taki dokument powinien też określać zasady, na jakich odbywa się współpraca. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Umowa jak jest skonstruowana?

Umowa na roboty budowlane jest umową cywilno-prawną, tak zwaną umową o dzieło – bo dotyczy wykonania jakiejś usługi. Może ona dotyczyć całego budynku – jego przebudowy, rozbudowy czy nawet demontażu. Za regulację tego typu umów odpowiada Kodeks Cywilny, aczkolwiek przepisy odnoszą się mniej lub bardziej do ustawy o prawie budowlanym. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Naruszenie umowy

W sytuacji naruszenia jakiegokolwiek punktu z umowy, wykonawcę usługi można obarczyć tak zwaną karą umowną. Powodem są straty, jakie musi z danego względu (np. opóźnienia prac) ponieść inwestor. Najczęściej są to straty finansowe. Umowa na roboty budowlane chroni jednak i wykonawcę usługi. Gdy inwestor nie wywiąże się z warunków podpisanej umowy, pociąga się go do odpowiedzialności. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.