fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Układanie posadzek gresowych

Gresem nazywamy jednolite w swojej strukturze płytki ceramiczne. Jest to wynikowa połączenia mieszaniny glinu, kaolinu, piasku kwarcowego, szamotu i skalenia, która jest następnie prasowana i wypalana. Jest to materiał nienasiąkliwy, a co za tym idzie mrozoodporny, zapewnia to dowolność w użyciu go wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Wysoka hierarchizacja w skali Mohsa idealnie komponuje się z niepodatnością na ścieranie. Przy układaniu płytek gresowych na posadzkę w związku z większą ich twardością i wytrzymałością należy używać zapraw na bazie cementowej, klejących o zwiększonej przyczepności i elastyczności. (uprawnienia budowlane)

układanie gresu

Układanie posadzek gresowych

Kolejne etapy układania gresu

W pierwszym etapie przy kładzeniu okładziny należy zwrócić uwagę na czystość miejsca, w którym zostanie ułożona. Drobinki kurzu, pyłki i okruchy mogą spowodować zmniejszenie przyczepności spoiwa. Podłoże powinno być również jak najbardziej horyzontalne, aby uniknąć spływu masy klejącej. Ubytki w podłożu należy wypełnić i zapewnić gładkość nowopowstałej masie. Przed finalnym położeniem płytek, należy upewnić się, że współgrają ze sobą kolorystycznie i nie są uszkodzone. Dla estetyki i formy czysto artystycznej ułożyć można całe płytki bez dodatkowych nacięć w miejscach bardziej narażonych na wzrok ludzki i największy ruch. (program do nauki na egzamin z uprawnień budowlanych) Praca zaczyna się kiedy masa wierzchnia spoiwa wyschnie. W celu uniknięcia niechcianych odchyłów w równomiernym układaniu powinniśmy użyć kątownika, a do odchyłów w skali horyzontalnej – poziomicy. Tej ostatniej naturalnie użyjemy po rozprowadzeniu kleju na podłożu szpachlą zębatą.(egzamin na uprawnienia budowlane)

Na co zwrócić uwagę układając gres

Płytek nie układa się na styk. Przerwę między nimi wypełnia się w późniejszym etapie fugą.(uprawnienia architektoniczne) Uważać trzeba na niedokładne ułożenie glazury, skutkować to będzie nieestetycznym wyglądem i widocznym brakiem kompozycyjnym. Aby zapobiec temu zdarzeniu, pomiędzy taflami stosuje się krzyżyki dystansowe. Ten zabieg zapewni efekt równej spoiny na powierzchni całej posadzki. W narożnikach układamy płytki obcinane, więc w zależności od wzoru w jakim ułożymy nasze podłoże zawczasu należy zaopatrzyć się w większą ilość % materiału okładzinowego. Cięcie najlepiej przeprowadzić piłą kątową z tarczą diamentową, gdyż gres jest zbyt twardy dla zwykłych pił. Finalizując, do ułożenia posadzki z płytek gresowych wymaga się podstawowej wiedza na temat tego materiału i specjalistyczne nieco inne narzędzia. Estetyka, wyczucie, dobra ręka i precyzyjność również należą do szerokiej gamy pozytywów przy wykonywaniu tego zadania. Końcowo należy zwrócić uwagę na przeznaczenie wyżej wymienionego miejsca i korelatywne dobranie klasy ścieralności gresu spośród 5 dostępnych typów. (akty prawne na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0