fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przygotowanie podłoża

To pierwszy krok, którego nie można pominąć. Dobrze przygotowane podłoże to podstawa. Dzięki temu płytki będą dobrze się trzymać i świetnie wyglądać. Najważniejsze jest usunięcie starych płytek i wszystkich pozostałości po nich. Na ścianie/posadzce nie powinno być żadnego betonu, kleju czy fug. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Jeśli wybierane zostały już wszystkie brudy, warto postawić na jeszcze dokładniejsze sprzątanie. Do tego świetna nada się odkurzacz. Wciągnie on wszelkie kurze, pyły i drobne zanieczyszczenia, które mogą umknąć, gdy patrzy się na przygotowany teren gołym okiem.

Po odkurzaczu należy cały beton przemyć. Dobrą opcją jest postawienie nie na samą wodę, a na wymieszanie jej z roztworem alkalicznym. To znacznie zwiększa przyczepność ściany.

Przy układaniu płytek ceramicznych na podłodze, zrywanie starych nie jest wymagane, chociaż warto pamiętać, że dodatkowa warstwa zabierze kilka centymetrów przestrzeni. Jeśli jednak nie sprawia to problemu, można te kafelki zostawić, ale należy śliską powierzchnię zetrzeć przy pomocy szlifierki. Dzięki temu klej będzie się trzymać, co nie byłoby możliwe w przypadku kontaktu ze śliską częścią płytki. Warto zaznaczyć, że nierówne powierzchnie należy zalać wylewką samopoziomującą, aby całość nie psuła ostateczne efektu, a przy okazji ułatwiła pracę. (program egzaminu na uprawnienia)

Układanie płytek – podłoże i prawidłowy układ
Układanie płytek – podłoże i prawidłowy układ

Emulsje gruntujące

Używa się jej w tym samym celu, co wylewki samopoziomującej. Ma ona wyrównać powierzchnie oraz sprawić, że płytki i kleje będą bardzo dobrze się trzymać. W przypadku ścian należy nałożyć nawet trzy warstwy emulsji, aby powierzchnia była w pełni przygotowana na nowe kafelki. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Emulsje hydroizolacyjne

Zazwyczaj występuje w postaci folii w płynie. Nakłada się ją za pomocą wałków lub pędzli. Nie warto na niej oszczędzać, a wyłożyć ją pod całą powierzchnię płytek ceramicznych. Dzięki folii beton ze ściany i podłogi jest chroniony przed wodą i zawilgotnieniem. To nie tylko wzmocni wytrzymałość płytek, ale również wpłynie na zdrowie ścian i domowników. Z dobrze zamontowaną emulsją hydroizolacyjną nie ma szans na powstanie grzybów i pleśni, mimo dużej wilgotności w pomieszczeniu.

Układanie płytek na sucho

To polecana praktyka, która ułatwia montaż całości. Ułożenie płytek na sucho pozwala na bezpiecznie sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. W takim momencie można na spokojnie coś przyciąć, poeksperymentować i nie przejmować się wysychającą zaprawą klejową. (uprawnienia budowlane 2022)

W trakcie takiego układania warto używać sznurka traserskiego, aby ustalać idealne ułożenie i trzymać się jego w trakcie głównego montażu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com