fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ubrania robocze montażystów

Ubrania robocze montażystów muszą zrobione być z jednoczęściowego kombinezonu z zapinanymi mankietami u rękawów i spodni, odpowiednio przylegającego, ale takiego jaki nie przeszkadza w ruszaniu się, lekkiego hełmu z materiałów sztucznych, lekkich butów z cholewkami sznurowanymi nad kostkami i nie ślizgającą się podeszwą elastyczną, jaka zapewnia wyczuwalność gruntu i porządnych rękawic pięciopalcowych. (uprawnienia budowlane kontakt) Spawacze muszą posiadać kombinezony jednoczęściowe, wyposażone we frontowej części we wstawki gumowe, jakie nie przepuszczają promieni niezdrowych dla człowieka. Do tego zaopatrzeni muszą zostać w lekkie hełmy zabezpieczające bez daszków, okulary, rękawice i obuwie. Zachowanie ubrania w odpowiednim stanie to obowiązek robotnika. (uprawnienia budowlane 2021)

Ubrania robocze
Ubrania robocze

Procesy montażowe

W przypadku procesów montażowych na wysokościach warto korzystać z pasów zabezpieczających, zaczepiając ich linki do na stałe zamontowanych części konstrukcji czy pomocniczych rusztowań. Jeśli konkretne wymagania nie pozwolą na dobre uchronienie pasami, warto będzie używać pomostów pracowniczych czy siatek ochronnych, montowanych nie niżej niż na 2.5m poniżej poziomu roboty monterów. Kierownictwo montaży musi być przeprowadzane przez kierownika budynku czy wyznaczonego przez niego inżyniera, starszego majstra. (uprawnienia budowlane program) Trzeba ich odpowiednio wyszkolić, aby mogli pracować. Podczas magazynowania części na miejscu pracy warto pamiętać o kolejności ich umieszczania, usuwając tym samym potrzebę zbędnego wybierania ze stosów potrzebnego w tym momencie prefabrykatu.

Personel budowy

Personel techniczny budowy, uczestniczy brygad czy operatorzy muszą zostać wyszkoleni technologicznie i montażowo. Do tego muszą być co jakiś czas doszkalania co do bhp w pracy. Muszą oni również zanim przystąpią do pracy, zostać odpowiednio zapoznani z technologią wybranego budynku i specyficznymi wymogami bhp. Faktyczne tworzywa do tego przeszkolenia widnieją w pro technologii i przebiegu montażu. Trzeba dokładnie ustalić sygnalizację. (akty prawne uprawnienia budowlane) Stwierdzenie zrobionego szkolenia co do technologii musi zostać objęte odpowiednim protokołem co do zachowania w dokumentacji budowy.

Technologia

Jeśli stworzona technologia nie była wcześniej używana przez ekipę stażową, szkolenie teoretyczne musi zostać wprowadzone do ich planu dnia i muszą wszystkiego się nauczyć. W obrębie obszary montażu oraz w zasięgu działania maszyn montujących, warto używać jedynie kable z wyprowadzeniami zrobionymi na filarach w punktach potrzebnych podłączeń sieci. Przed przystąpieniem do montażu warto określić miejsca niebezpieczne odpowiednimi tabliczkami informacyjnymi. Te tablice warto rozstawić też przy wejściu na budowę. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Żurawie montażowe trzeba wyposażyć w automatyczne wyłączniki mechanizmu udźwigu, jakie sprawiają, że maszyny zatrzymają się, kiedy na ich haku będzie widniała masa większa od zakładanej. W ekipach montażowych nie wolno zatrudniać kobiet oraz pracowników za młodych do tej pracy. Wiek montażystów musi wchodzić w granice od 18 do 55 lat, ich stan fizyczny musi być odpowiedni. Muszą oni przechodzić badania co sześć miesięcy. Montażysta nie może cierpieć na padaczkę, lek przestrzeni, krótkowzroczność, zły słuch czy problemy kardiologiczne. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com