fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rodzaje

Technologie ogrzewania podłóg dzieli się na trzy główne rodzaje: mokra, sucha i mieszana. Różnią się one wykonywaniem warstw konstrukcyjnych, wykonawczych i podkładowych. Nie wpływa to całościowo na ostateczny efekt. Technologia jest jednak znacząca dla budowy całego pomieszczenia. Jej wybór należy podjąć myśląc o tym, do jakich celów będzie stworzony dany pokój/dane lokum oraz jakie będą panować tam warunki. (uprawnienia budowlane 2022)

Typy technologii ogrzewania podłogowego
Typy technologii ogrzewania podłogowego

Działanie ogrzewania

Działanie takiego ogrzewania możliwe jest dzięki wykorzystywaniu odpowiedniego rodzaju energii. Można je podzielić na dwa typy. Pierwsze z nich jest znacznie bardziej ekologiczne i przy okazji zapewnia o wiele mniejsze koszty w trakcie eksploatacji. Jest to energia ciepła. Wykorzystuje się do tego najczęściej nośniki energii wodnej, czasami jednak też powietrznej. Drugim typem energii jest oczywiście prąd. Ten nagrzewa kable, maty i folie grzewcze. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, ale wykorzystuje ono znacznie więcej nakładów energetycznych i finansowych. (program egzaminu na uprawnie

Technologia mokra

W przypadku technologii mokrej elementy ogrzewania mocuje się punktowo na określonym terenie, a następnie zatapia się je w wylewce jastrychowej, najczęściej samopoziomującej. Dopiero po tym układa się posadzkę, czy to z płytek ceramicznych, gresu czy paneli. Całość jest bezpieczna i w trakcie dalszego użytkowania, i w trakcie budowy. W przypadku nie korzystania z wylewki, w trakcie dalszego montowania podłogi, ogrzewanie może ulec uszkodzeniu. Największe prawdopodobieństwo ku temu pojawia się w trakcie montażu płytek. (uprawnienia budowlane kontakt)

Ten typ technologii najczęściej używany jest w takich pomieszczeniach jak: łazienki, korytarze czy kuchnie.

Technologia sucha

Ta technologia różni się od mokrej głównie wylewką. (akty prawne uprawnienia budowlane) Kabli ogrzewania nie zatapia się w żadnej jastrychowej mieszance, a łączy się je z elementami wykonanymi z blachy aluminiowej, aby stworzyć żebra elementów grzewczych. Takie przewody umieszcza się bezpośrednio pod podsadzką. Z takiego rozwiązania korzysta się głównie na lekkich konstrukcjach podłogi, w warstwach suchego jastrychu.

Tworzenie w takiej technologii jest narażone na uszkodzenia, dlatego często korzysta się ze specjalnych materiałów termoizolacyjnych. Te nie tylko zwiększą siłę ogrzewania w trakcie eksploatacji, ale również zniwelują ilość szkód, która może powstać jeszcze w trakcie budowy. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Tę technologię najczęściej wykorzystuje się w takich pomieszczeniach jak: salony, sypialnie, pokoje dziecięce czy gościnne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com