fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tynki gliniane

Tynki gliniane podbiły rynek. Przede wszystkim ze względu na swoje właściwości oraz jako alternatywa dla osób z alergiami. Co jest w nich takiego szczególnego? Sprawdźmy. (uprawnienia budowlane kontakt)

Tynki gliniane

Krótka charakterystyka

Jeżeli mowa o samej glinie, niewątpliwie jest to surowiec, który jest szczególnie łatwo dostępny. Było tak kiedyś jest i dziś – co do tego nie ma wątpliwości. Jako główną zaletę gliny wskazuje się to, że ma ona właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Nie ma więc ryzyka, że osoby z alergią będą miały z gliną problem. Jeżeli chodzi o tynk wewnętrzny gliniany dodatkowo jest on antystatyczny i antygrzybiczny. Zastosowanie tego typu tynku w naszych wnętrzach z pewnością stworzy niezwykły klimat. Nie dość więc, że jest bardzo tani w zakupie to jeszcze dzięki swoim właściwościom w odpowiedni sposób reguluje w naszych domach poziom wilgotności. Co ciekawe, tynki gliniane wewnątrz naszego domu pochłaniają nieprzyjemne zapachy, w tym nawet dym papierosowy. Ponadto jest to produkt w pełni uniwersalny, ponieważ tynkowanie gliną może mieć miejsce zarówno w przypadku ścian zbudowanych z cegły, jak i z pustaka ceramicznego czy też płyty. Jednak oczywiście i ten produkt nie pozostaje bez wad. Może nie tyle sam produkt, ile ilość osób, które potrafią się nim posługiwać. Często na próżno szukać fachowców, którzy umieliby tynkować gliną. Jest to proces szczególnie skomplikowany, ponieważ przez cały czas wymaga zachowania odpowiedniej jego konsystencji.  (uprawnienia budowlane 2022)

Opinie i cena

Nie ma wątpliwości, że znajdą się w tym przypadku zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy tego typu tynków. Ma to związek przede wszystkim z efektem, który możemy otrzymać dzięki jego zastosowaniu. Przeciwnicy wskazują, że chropowaty efekt na ścianie nie jest niczym atrakcyjnym, natomiast zwolennicy upatrują w nim właśnie nietuzinkowości z tego względu. Oczywiście jest możliwe wyeliminowanie tego rodzaju chropowatości. Wystarczy do tego zastosowanie gładzi glinianych. Jako kolejną wadę wskazuje się również cenę. Jednak mamy możliwość także przemalowania tynku na dowolny kolor, co jest dużą zaletą. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Samodzielne tynkowanie gliną

Nie ma co się oszukiwać, że jest to przypadek, w którym mamy do czynienia z ceną robocizny znacznie przewyższającą samą cenę zakupu.  (uprawnienia budowlane program) Zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia już na wstępie z kłopotami związanymi z dostępnością fachowców, którzy się tym zajmują. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować samemu tynkować gliną, ponieważ w ofercie sklepów znajdują się odpowiednie do tego narzędzia, takie jak np. kielnia czy paca. Możemy więc wykonać to na własną rękę, jednak z pewnością nie jest to zadanie proste. Przede wszystkim z uwagi na wcześniej wspomniany już fakt, że należy utrzymywać cały czas odpowiednią konsystencję tynku, co może być niewątpliwie bardzo trudnym zadaniem.   (program egzaminu na uprawnienia

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com