fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czy dobudowywanie się opłaca?

Czasem dzieje się tak, że wybudowany kilka dekad temu budynek przestaje spełniać oczekiwania i zaspokajać potrzeby jego mieszkańców. W sytuacji, kiedy budynek jest w dobrym stanie, warto rozważyć dobudowanie do niego określonej części. Jest to sposób ryzykowny, jednakże bardziej opłacalny. Nie da się ukryć, że dzięki takie rozwiązaniu zaoszczędzi się spory nakład finansowy, jaki trzeba byłoby wyłożyć na budowę nowego domu od zupełnych podstaw. (uprawnienia budowlane 2020)

Co więcej, dobudowywanie do stojącego już budynku, jest nadal opłacalne, nawet jeśli będzie potrzeba wyburzenia jakieś jego części. Przy podjęciu się stworzenia dobudówki trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. (egzamin na uprawnienia budowlane)


Po pierwsze: solidne fundamenty

Nawet w przypadku, kiedy mamy do czynienia z domem już stojącym, absolutnie koniecznie trzeba postawić na fundamenty bezpośrednie. Jest to zabieg niezbędny, jeżeli zależy nam na wysokiej jakości i bezpieczeństwie osób, które w przyszłości będą zamieszkiwać daną posesję. Ważne jest także, aby fundament dokładany osadzony był nieco niżej od tego pierwotnego. Przyczyna tego jest bardzo prosta: nowy fundament osadza się na gruncie jeszcze nienaruszonym. Jak powszechnie wiadomo, fundament mimowolnie osiada po jakimś czasie, dlatego też trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego ostateczne, przyszłe położenie. (testy 2020 uprawnienia)

Przy stawianiu fundamentu, należy pamiętać także o tym, aby uwzględnić warunki atmosferyczne, jakie są charakterystyczne dla danych pór roku.

Co przyczynia się do trwałości i jakości wykonania?

Podstawą, jak zresztą w każdej pracy budowlanej, jest oczywiście wykonanie odpowiednich pomiarów i projektów. Znaczenie ma także użyty materiał. Jeżeli mówimy o fundamentach, które są już osadzone, należy zdecydować się na beton i zaprawę o wysokiej klasie jakości. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com